Володимир-Волинська міськрада проголосувала за повернення місту історичної назви
Фінальне рішення щодо перейменування Володимир-Волинського на Володимир має ухвалити Верховна Рада
До теми
Депутати Володимир-Волинської міської ради Волинської області підтримали ідею жителів міста перейменувати його на Володимир. Відповідне рішення у п’ятницю, 1 жовтня, підтримала більшість депутатів.
Утім, як повідомила прес-служба Володимир-Волинської міськради, деякі депутати та представники громадськості мали претензії до процедури перейменування. Зокрема, депутат Олег Тимосевич порушив питання правомірності громадських слухань з цього питання, адже якщо понад половина учасників були працівниками бюджетних установ, то на їхні результати спиратись не можна. Однак, як зазначила начальниця юридичного відділу міськради Людмила Павленко, жодної скарги на громадські слухання не надійшло. А начальниця відділу організаційно-виконавчої роботи Наталія Лазар уточнила, що з 246-ти зареєстрованих учасників громадських слухань 221 людина отримала мандати для голосування, з них лише 93 є посадовими чи службовими особами органів місцевого самоврядування, їхніх структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань. Це становить 43% від загальної кількості.
Депутат Андрій Веремеєнко у своєму виступі зазначив, що подібні рішення потрібно приймати після проведеного місцевого референдуму, на що йому відповіли, що зараз в Україні немає відповідного закону.
Процедура підготовки процесу перейменування, на думку депутата Миколи Юнака, була порушеною. Такої ж думки дотримувались і представники громадськості, яким надали слово під час обговорення. Зокрема, Максим Клим’юк, який назвав себе ініціатором мирного зібрання під стінами міської ради, зазначив, що люди, які прийшли на мітинг, виступають і не проти, і не за перейменування, а лише за те, щоб їм дали можливість висловитись.
Член громадської ради та підприємець Андрій Кандиба зауважив, що ніхто не розповів представникам місцевого бізнесу, що їм коштуватиме зміна назви міста. На економічній частині процесу перейменування наголосила і представниця громадськості Ірина Ліщук. Колишній депутат міської ради Ярослав Жук висловив думку, що місту потрібно повернути назву «Ладомир» і зробити це в законний спосіб.
Попри це, більшість депутатів все ж проголосували за повернення місту Володимир-Волинський назви Володимир. Тепер міська рада проситиме Волинську обласну раду направити відповідне подання до Верховної Ради, яка й вирішить питання з перейменуванням міста.
Місто Володимир над Лугою було засноване наприкінці Х ст. і в ХІ-ХІІ ст. було одним з найбільших міст Київської Русі, поряд із Києвом, Черніговом, Переяславом. У ХІІ ст. Володимир став центром Волинського князівства, пізніше - об'єднаного Галицько-Волинського королівства. Пізніше входило до складу Великого князівства Литовського, з XVI ст. - Польського королівства. Слово «Волинський» до його назви додали, коли після розділу Польщі у 1795 році місто увійшло до складу Російської імперії - щоб відрізняти від російського Владимира на Клязьмі.
Повернення місту історичної назви почав лобіювати народний депутат з Волині Ігор Гузь у травні цього року. Він повідомив, що звернувся з проханням підтримати перейменування міста до міського голови Володимира-Волинського.
P.S. Під час пленарного засідання в середу, 15 грудня, Верховна Рада підтримала проект постанови про перейменування міста. За це рішення проголосували 348 депутатів з 373 присутніх.