ВООЗ скасувала призначення диктатора Роберта Мугабе послом доброї волі
Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейесус завив, що скасовує призначення президента Зімбабве Роберта Мугабе послом доброї волі ВООЗ у Африці. Про це повідомляється на сайті організації в неділю, 22 жовтня.
У своїй заяві Гебрейесус пояснює, що він змінив своє рішення через негативну реакцію правозахисників, а також після консультації з урядом Зімбабве.
«Я уважно вислухав усіх, хто висловив занепокоєння, та вивчив питання, про які вони говорили. Я також порадився із урядом Зімбабве, і ми дійшли висновку, що таке рішення (про скасування призначення — ред.) якнайкраще відповідатиме інтересам ВООЗ», — йдеться в заяві.
Про призначення Мугабе послом доброї волі стало відомо у п’ятницю, 20 жовтня. Передбачалося, що президент Зімбабве займатиметься боротьбою з незаразними хворобами (раком, хворобами серця, дихальної системи, діабетом та іншими). Рішення розкритикували групи, які займаються розвитком охорони здоров’я і захистом прав людини, назвавши Мугабе корупціонером.
Робертові Мугабе 93 роки, він є президентом Зімбабве з 1987 року, його неодноразово звинувачували у диктаторстві, порушенні прав людини і придушеннях політичної опозиції. З 2003 року Мугабе перебуває під санкціями США.
Посли доброї волі ВООЗ – це «відомі особистості зі світу мистецтва, літератури, розваг, спорту та інших сфер суспільного життя», які вносять вклад в «привернення уваги до проблем охорони здоров’я і їх вирішення». Послів призначають на дворічний термін.