ВРЮ схвалила звільнення ще одного судді за переслідування майданівців

Вища рада юстиції внесе подання на звільнення за порушення присяги ще одного судді – Світлани Гайдук із Шевченківського районного суду Києва.

Про це за підсумками таємного голосування у четвер, 31 березня, повідомив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, передає УНІАН.

Таким чином, на сьогоднішньому засіданні ВРЮ ухвалила рішення внести подання про звільнення з посади за порушення присяги загалом стосовно шести суддів, з яких 5 – судді Апеляційного суду Києва Світлана Коваль, Олександр Бець, Марія Приндюк, Ольга Єфімова та Людмила Бартащук.

Рішення ухвалено за результатами розгляду дисциплінарних справ, відкритих за висновками Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Вища рада юстиції дійшла висновку, що вказані судді під час розгляду справ щодо учасників масових акцій протесту допустили дії, які не сумісні із зайняттям посади судді і свідчать про порушення ними присяги.

«Йдеться, насамперед, про ігнорування слідчими суддями обов’язку щодо контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Ми встановили, що слідчі судді під час розгляду низки справ не надали оцінки порушенню прав особи, зокрема на захист, не відреагували на надання слідством неповних або неналежних доказів, не звернули увагу на явні ознаки застосування до підсудних насильства. Нагадаю, що частини шоста-дев’ята статті 206 Кримінального процесуального кодексу України прямо зобов’язують суддю самостійно, незалежно від прохання особи, реагувати на факти застосування насильства під час затримання та попереднього розслідування», – наголосив Бенедисюк.

Всього станом на сьогодні Вища рада юстиції завершила розгляд 39 із 41 дисциплінарної справи, відкритої за висновками Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Стосовно 29 суддів, які виносили рішення проти активістів Майдану, підтримано висновки Комісії і прийнято рішення про внесення подань про звільнення за порушення присяги судді. Стосовно восьми суддів – теж констатовано порушення, але направлено відповідні заяви до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для накладення більш м’якого дисциплінарного стягнення. Стосовно шести суддів – відмовлено у внесенні подання про звільнення.

Загалом Вища рада юстиції вбачає ознаки порушення присяги у діях 46 суддів, які переслідували активістів Майдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук