В'ятрович розкритикував заяву президента Польщі про відновлення українських пам’ятників

В'ятрович: У більшості випадків неможливо ідентифікувати особи загиблих та точні дати їх смертісмерті.

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович розкритикував заяву президента Польщі Анджея Дуди щодо встановлення осіб та дати поховань загиблих під час суперечливих подій в історії України та Польщі. За його словами, наразі неможливо ідентифікувати особи загиблих та точні дати їх смерті.

«Здається, вельмишановний польський президент не дуже добре обізнаний з бурхливою історією минулого століття, якщо вірить в можливість точної ідентифікації імен та дат всіх загиблих. На жаль, часто це неможливо як у відношенні до українських поховань, так і польських. Це не означає, що ми маємо право забути ці жертви. Бо саме цього хотіли б їхні кати», - написав він сьогодні на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Харкова 13 грудня заявив, що відновлення поховальних пам’ятників воїнів УПА у Польщі можливе лише після встановлення осіб загиблих. «Щодо конкретних пам’ятників – ми готові до їх відновлення, але спочатку треба провести всю необхідну роботу: встановити осіб, що поховані, дати їхньої смерті, а вже тоді переходити до увічнення», – сказав він.

Напередодні Володимир В’ятрович назвав умову для скасування мораторію на ексгумацію польських могил. За його словами, мораторій на ексгумацію польських поховань в Україні може бути знятий після того, як польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам'ятників на території Польщі.

Нагадаємо, що Український інститут національної пам'яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на демонтаж українського пам'ятника в с. Грушовичі біля польського Перемишля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук