Японія вирішила розширити санкції проти Росії через збиття терористами «Боїнга»
Уряд Японії розгляне можливість розширити санкції проти Росії у зв'язку з авіакатастрофою в Україні. Деталі щодо санкцій та дата їх введення будуть визначені після того, як Євросоюз оголосить про введення нових санкцій зі свого боку.
За даними джерела в уряді, таке рішення було прийнято на засіданні Ради національної безпеки, інофрмує Kyodo News.
«Нові санкції, ймовірно, будуть помірними, щоб не занадто вплинути на перспективи переговорів з Росією щодо спірних територій. Але якщо буде доведено, що літак «Боїнг-777» збили проросійські сили з використанням російського озброєння, додаткових санкцій уникнути не вдасться», – розповіло джерело.
Крім цього, Токіо збирається натиснути на Париж щодо продажу вертольотоносців Mistral Росії. Міністр оборони Іцунори Онодера, аби підтримати позицію США, збирається повідомити голові Міноборони Франції Жан-Ів Ле Дриану, що плани Франції щодо продажу Росії двох вертольотоносців викликають серйозні побоювання в Токіо. В Японії переконані, що ця угода не буде доречною в нинішній ситуації.
Нагадаємо, 18 березня, після анексії Криму Росією, Японія запровадила перші санкції проти Росії.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня терористи збили пасажирський літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур і летів на висоті 10100 м. На борту літака перебувало 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Усі вони загинули.
Серед загиблих є громадяни Нідерландів (192 людини, серед них людина з подвійним громадянством – США), Малайзії (44 людини, включаючи 15 членів екіпажу), Австралії (27 осіб), Індонезії (12 осіб), Великобританії (10 осіб, один мав подвійне громадянство – ПАР), Німеччини (чотири особи), Бельгії (чотири особи), Філіппін (три людини), Канади (одна особа), Нової Зеландії (одна людина).
Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.
Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.
У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.
Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.
Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон повідомив, що бортові самописці малайзійського Boeing 777 на прохання Нідерландів розшифровуватимуть британські експерти.