ЄС продовжив санкції проти Росії за війну на Донбасі

Санкції продовжили ще на півроку

СвітВолодимир Пиріг, 21 грудня 2018980

Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії на півроку за невиконання Мінських домовленостей, повідомила Європейська Рада.

«Враховуючи той факт, що Росія не виконує Мінські домовленості, ЄС вирішив продовжити економічні санкції проти Росії. Рада продовжила економічні санкції щодо специфічних секторів російської економіки до 31 липня 2019 року», – сказано в заяві.

Рішення прийняли у п'ятницю, 21 грудня, одноголосно. Після публікації в «Офіційному журналі» Європейського Союзу рішення про продовження санкцій, що завершувалися 31 січня 2019 року, набуде чинності.

Вперше Рада ЄС ввела санкції проти Росії 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні, і посилила їх у вересні 2014 року. 19 березня 2015 року Європейська Рада пов'язала термін дії санкцій із повним виконанням Мінських угод.

Заходи стосуються фінансового, енергетичного й оборонного секторів, а також товарів подвійного призначення.

Економічні санкції включають:

  • обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;
  • експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;
  • введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;
  • обмеження доступу Росії до окремих, які мають стратегічне значення, технологій і послуг, які можуть використовуватися для розробки та видобутку нафти.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук