Європарламент підтримав запровадження санкцій ЄС проти Угорщини
Більшість членів Європарламенту підтримали застосування проти Угорщини статті 7 Лісабонської угоди, що передбачає запровадження санкцій проти країн-учасниць за грубі порушення принципів ЄС
Європейський парламент 12 вересня підтримав запровадження санкційної процедури проти Угорщини через тривале порушенням правил та цінностей Євросоюзу Будапештом.
За доповідь, яка закликає покарати Угорщину, проголосували 448 євродепутатів, 197 виступили проти, 48 – утрималися, пише «Європейська правда».
У доповіді засуджують тиск на незалежні медіа країни, усунення від посад незалежних суддів, унеможливлення роботи неурядових організацій, які надають допомогу мігрантам та біженцям, збагачення членів уряду та їхніх родин коштом європейських фондів та інші порушення Будапешта.
Після цього рішення Європарламенту Рада ЄС повинна почати власне розслідування порушень Угорщиною цінностей ЄС. Якщо статтю 7 Лісабонського договору буде активовано щодо Угорщини, її можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.
Раніше Єврокомісія запустила схожу санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.
Виступаючи напередодні у Європарламенті на захист своєї політики, прем'єр Угорщини Віктор Орбан назвав доповідь Європарламенту образою угорської нації та тиском на Будапешт.
Як пише LB.ua, водночас в Угорщини є союзник – Польща в особі керівної партії «Право і Справедливість» (ПіС). Проти Польщі запустили схожу процедуру (тільки розпочала її Єврокомісія, а не Європарламент), і Віктор Орбан пообіцяв накласти вето на будь-які спроби покарати Польщу. У відповідь ПіС захищає Угорщину.