Фонд Сороса заявив про припинення діяльності в Угорщині через «політичні репресії»

«Уряд Угорщини осквернив і спотворив нашу роботу і придушив громадянське суспільство заради політичної вигоди»

СвітКатерина Чурилова, 15 травня 20181670
Фонд Сороса заявив про припинення діяльності в Угорщині через «політичні репресії»
Антисоросівській плакат в Угорщині

Міжнародна благодійна організація Фонди «Відкрите Суспільство», заснована фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, закриває міжнародну діяльність в Будапешті. Про це йдеться в заяві на сайті організації. пише «Європейська правда».

«Зіткнувшись з усе більш репресивним політико-правовим середовищем в Угорщині, Фонди «Відкритого Суспільства» переміщують свої міжнародні операції і персонал з Будапешта в німецьку столицю, Берлін», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що спільно з іншими міжнародними спонсорами «Відкрите суспільство» і надалі підтримуватиме роботу груп громадянського суспільства Угорщини з таких питань, як мистецтво і культура, свобода ЗМІ, прозорість, освіта та охорона здоров'я.

Рішення про перенесення операцій з Будапешта обґрунтовується тим, що угорський уряд «готується ввести додаткові обмеження для неурядових організацій через те, що він назвав пакетом законодавства «Стоп Сорос».

«Уряд Угорщини осквернив і спотворив нашу роботу і придушив громадянське суспільство заради політичної вигоди, використовуючи тактику, безпрецедентну в історії Європейського Союзу», – сказав Патрік Гаспар, президент фондів «Відкритого Суспільства».

Законодавство, посилаючись на інтереси національної безпеки, забороняє будь-якій організації консультувати або представляти прохачів притулку та біженців без державної ліцензії.

Як відомо, глава угорського уряду Віктор Орбан, який перебуває у владі від 2010 року, в останні місяці загострив свою націоналістичну риторику та особливо критикує американського мільярдера Джорджа Сороса.

Перед парламентськими виборами у квітні Орбан заявив, що в Угорщині нараховується близько 2 тис. «проплачених» людей, які під час виборчої кампанії працюють на те, щоб повалити уряд і встановити новий «промігрантський кабінет, прийнятний для Джорджа Сороса».

Як пише DW, Сорос почав працювати у Центральній та Східній Європі, зокрема в Угорщині, у 80-х роках минулого століття. Спочатку уцілілий у Голокості уродженець Будапешта Джордж Сорос допомагав фінансами та копіювальною технікою для поширення антикомуністичного «самвидаву», а дещо пізніше заснував у столиці Угорщини фонд та Центральноєвропейський університет.

Згодом фундації Сороса з'явились у інших країнах Центральної та Східної Європи, і цілі покоління інтелектуалів, академіків та правозахисників скористалися за цей час багатомільярдною фінансовою підтримкою, яку Сорос виділяв через мережу Фундацій «Відкритого Суспільства».

Критики прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який отримав впевнену перемогу на виборах, кажуть, що відхід Фундації Відкритого Суспільства Сороса (чим погрожує організація у разі прийняття закону) стане переломним моментом у сповзанні країни до авторитарного режиму, оскільки влада розправляється з незалежними центрами і активістами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук