З Генпрокуратури звільнять прокурора Кулика, який займався справою Burisma
До теми
- У Пентагоні підтвердили, що Трамп заморозив військову допомогу Україні з політичних мотивів ZAXID.NET
- Конгрес США оприлюднив перші стенограми свідчень щодо імпічменту Трампа ZAXID.NET
-
Україна формує рейтинги кандидатів у президенти США.
«Юкрейнґейт» вніс суттєві корективи в американську виборчу кампанію ZAXID.NET
Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка розповів, що прокурор Констянтин Кулик, який займався справою компанії Burisma, буде звільнений з прокуратури. Про це Рябошапка розповів в інтерв’ю проекту «Настоящее время».
«Закон нам не залишає іншого шляху, крім як попрощатися з Костянтином Геннадійовичем», – сказав він.
За словами Рябошапки, в майбутньому резонансну справу буде вести вже новий прокурор. При цьому генпрокурор також нагадав, що в даний момент розслідується «13 або 14 кримінальних справи, в яких фігурує власник «Бурізми» Микола Злочевський».
«Відповідно, від Злочевського проводять зв’язки з «Бурізма Холдинг». Але по «Бурізмі» мені відомо одне велике провадження, з якого виділяють різні епізоди», – уточнив він.
При цьому Руслан Рябошапка не уточнював, чи фігурує в цьому великому провадженні син суперника Президента США Джо Байдена Хантер Байден. Але повідомив, що включення його в справу залежало саме від прокурора Костянтина Кулика.
Зазначимо, що в опублікованій стенограмі розмови президента України Володимира Зеленського та американського лідера Дональда Трампа, під час якої йшлося про розслідування «справи Байдена» – провадження, що стосується компанії Burisma, в якій працював Хантер Байден. Через цю розмову Трампу загрожує імпічмент.
Як інформував ZAXID.NET, на початку вересня 2019 року інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що президент США під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу. 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту. Тоді ж Трамп заявив, що збирається блокувати допомогу для України доти, доки Європа не почне вкладати в Україну більше. Білий дім офіційно відмовився співпрацювати зі слідством у справі про імпічмент. На початку листопада комітети Палати представників, які проводять розслідування з питання про імпічмент Трампа, почали оприлюднювати перші стенограми показань свідків, які ті дали під час закритих слухань.