За що терплять українці?

Можна потерпіти, якщо будуть справжні реформи, а не стандартна українська реформа на всі часи «зрубати побільше податків»

Марина Данилюк-Ярмолаєва
Журналіст, письменниця

Інші блоги автора

Петро Порошенко в інтерв’ю Gazeta Wyborcza сказав, що українці терплять усі негаразди останнього року заради ЄС. Взагалі-то зовсім не правильна постановка питання. Терплять українці не заради ефемерного вступу до ЄС, а тому, що живуть і працюють на цій землі. І проти, щоб сюди приходили окупанти з Костроми і Дагестана наводити свої рускомирські порядки. Насправді тема вступу до ЄС ніколи не була центровою метою для українців.

Скоріше – це лакмус для тих, хто перебував і перебуває у вищих ешелонах української влади. Ідеш з Митним союзом – повний гандон. Виступаєш за ЄС - значить, наш. Для тих, хто підзабув - питання асоціації з ЄС стало каталізатором для революції поти режиму Сім*ї Януковича. Але короткочасне і хіпстерське «Хочемо в ЄС» згодом змінилось на серйозніше - «Захарченка геть!» і остаточне з щитами і палицями у руках - «Зеку -- смерть». За рік від тяжкої революції і ще тяжчої війни з Росією українські національні пріоритети не особливо змінились.

Перше, народ -- більший оптиміст за численних провладних депутатів, які наївно заявляють, що «нам не виграти війну з РФ, бо у нас нема ядерної зброї». Народна мета – «якщо й не виграємо, так хоча б дати по морді, щоб іскри посипались». Незалежність і свобода власної держави -- перший пріоритет.

Друге, я думаю, пора би Порошенку зайнятися своєю підопічною, главою НБУ Валерією Гонтарєвою. Якщо в країні справжня валютна лихоманка, а очільниця відповідної ключової установи не може кілька раз підряд знайти часу, щоб прийти на звіт до парламенту чи на комітет – це проблема в кадрах, яких ви приймаєте на роботу, а не в надскладній економічній кризі. Якось ще на початку призначення пані Гонтарєвої в НБУ, моя бабця вперше побачила її по телебаченню і спитала: «А вона часом не випиває? Бо лице дуже опухле». Коли у підворітнях громадяни долар скуповують у мінял по 22 грн, а глава НБУ невідомо де - може, правда, десь рефлексує. Знаючі люди кажуть, що не така уже й складна ситуація з доларом, як невміння інвестиційної фахівчині вправлятися з українськими банками.

Третє. Важливий момент, який витатиме ще багато років над будь-якими керівниками – це покарання для тих, хто розстрілював Майдан і для тих, хто дбайливо плекав сепаратистського монстра на Сході. Половина віп-спонсорів Антимайдану і сепаратизму сидить у Москві, третина – пролізла у ВР, частина дрібних ідіотів, як Клінчаєв чи Жевлаков як ні в чому розважаються і купують своїм нащадкам «просперіті» в США. Чи засудили когось за рік за розстріли і захоплення ОДА на Донбасі? Абсолютний нуль! Таке враження, що єдина сепаратистка в країні – це Неля Штепа, яку з горем пополам ще якось судять в Червонозаводському суді Харкова.

Четверте. Терпіння заради ЄС прекрасна якість, але життя надто коротке, щоб довго терпіти. Але коли вже потерплять Курченко, Ставицький, зам прокурора Даниленко чи численні куми і родичі сучасних керівників держави. Є щось неадекватне, коли президент рекомендує потерпіти за зп у 70 доларів по новому курсу, а Курченко повертається на ринок імпорту нафтопродуктів як ні в чому не бувало. Чи прокуратура допомагає фірмі з орбіти Ставицького добудувати заправку у Борисполі. Або 3-4 особливо корумповані українські суди допомагають Ставицькому, Присяжнюку й Іванющенку, тощо зберегти виведені державні активи або відібрати 20 нафтогазових площ. Навіть підпільна дружина Януковича продовжує заробляти мільйони в Україні, живучи в Барвіхє. Це все справи останніх місяців, коли уже було обрано і нового президента, і новий парламент.

PS/ Наш народ готовий і терпіти,і мерзнути, і недоїдати. І навіть вмирати за Донбас, де ніколи до того не був і не збирався. Але лише тоді, коли недоїдати та мерзнути будуть «попередники», корупціонери, влада, прокуратура, суди… Можна потерпіти, якщо будуть справжні реформи, а не стандартна українська реформа на всі часи «зрубати побільше податків» на утримання якогось мінстеця. Все просто і до ЄС не ходи)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук