За спалення сухостою на Львівщині порушники сплатили ₴16 тис.

Надалі порушникам щораз важче буде уникнути відповідальності

За перше півріччя на Львівщині за спалювання сухої трави притягнули до адміністративної відповідальності 85 осіб. Загальна сума штрафів склала 16 тис. грн.

Про це ZAXID.NET повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич. Він наголосив, що надалі порушникам щораз важче буде уникнути відповідальності.

«Дехто з людей вважає, що має право палити траву на приватній території. Це не так. Це заборонено законом, тому спалювати сухостій не можна ні на територіях загального значення, ні на власних угіддях. Це завдає великої шкоди здоров’ю людини та довкіллю. За таке фізичні особи сплачують від 170 до 340 грн штрафу в залежності від завданої шкоди. Для юридичних або посадових осіб штраф вищий – від 850 до 1160 грн», - розповів Микола Маланич.

За словами еколога, задля запобігання вчинення екологічних правопорушень спільно із департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації  та департаментом екології та природних ресурсів було організовано навчання позаштатних екологічних інспекторів з охорони довкілля.

На цей момент підготовку вже пройшли 38 екоінспекторів. Всі вони мають повноваження оформляти адміністративні протоколи, хоча і працюють на громадських засадах. Зокрема, з початку року вони склали вже 11 таких протоколів.

«Це дуже хороша практика. Адже таким чином небайдужі громадяни отримують законні підстави допомагати у збереженні навколишнього середовища, - зазначив Микола Маланич, - Охочі інспектувати такі випадки повинні мати вищу, але не обов’язково екологічну, освіту, вміти складати протокол про адміністративне правопорушення і, звісно, знатись на основних засадах адмінстративного кодексу, особливо в частині природоохоронного законодавства».

Охочі інспектувати подібні випадки повинні звернутися до обласної екоінспекції. Всі необхідні знання можна отримати там же. Після цього треба скласти іспит.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук