За версією слідства «чорну сотню» з Києва вивели двоє колишніх афганців, - Ар'єв
Нардеп вважає що вони були «кротами» МВС на Майдані
До теми
- ГПУ знає хто допоміг організувати втечу вбивцям «Небесної сотні», - Луценко ZAXID.NET
- СБУ затримала одного з керівників «Беркута», підозрюваного у розстрілах майданівців ZAXID.NET
-
Хто розстрілював Майдан.
Тимчасова слідча комісія ВР поіменно назвала усіх винних у вбивствах на Майдані ZAXID.NET - Кількість загиблих людей на Майдані зросла до 106 ZAXID.NET
Депутат Верховної Ради Володимир Ар’єв заявив з посиланням на матеріали слідства, що у виведенні з Києва учасників розстрілу Майдану та знищенні засобів убивства «Небесної сотні» підозрюються двоє колишніх «афганців» із організації «Ніхто крім нас». Про це він написав сьогодні, 27 липня, на своїй сторінці у Facebook.
У своєму повідомленні він назвав прізвища цих людей. «Інші «помічники» зараз опрацьовуються», – вказав Ар’єв.
«Найприкріше те, що вони теж стояли на Майдані, хоча, швидше за все, у якості кротів тодішнього МВС. Оприлюднюю ці дані після того, як голова слідчої групи Горбатюк сам їх і розкрив», – додав депутат Верховної Ради.
Нагадаємо, цього місяця генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що людина, яка вивезла представників так званої «чорної сотні Беркута» з Києва, була на Майдані.
У лютому 2015 року Генпрокуратура повідомила про підозру 20 бійцям так званої «чорної роти» за статтями Кримінального кодексу про перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинення за попередньою змовою умисних вбивств та замахів на вбивства декількох осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб, а також втрату табельної зброї.
Наразі в суді розглядають справу проти колишніх «беркутівців» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану у Києві в лютому 2014 року.
Як відомо, у лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту назвали «Небесною сотнею».
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 106 з них загинули.