За викрадення зброї в університеті МВС покарали двох безпосередніх виконавців
До теми
За викрадення 113 одиниць вогнепальної зброї із Львівського університету внутрішніх справ, яке виявили у жовтні 2011 року, начальника складу озброєння посадили на 5 років. Його спільнику дали 2 роки умовно.
Як зазначено у вироку суду, восени 2008 начальник складу разом із посібником підшукав особу, яка мала намір придбати автомат АКС-74У. Маючи вільний доступ до складу озброєння, він розібрав автомат на частини та сховав деталі у поліетиленовий кульок темного кольору.
При виході з приміщення огляд речей не проводився, тому під час обідньої перерви він виніс вогнепальну зброю та передав її спільнику, який займався реалізацією мисливського та військового обмундирування. Цього ж тижня автомат продали за $2 тис. Виручені кошти, як зазначено у судовому вироку, вони розділили порівну. Балансова вартість автомата становила на той час 567 грн.
За такою ж схемою він упродовж трьох років виніс ще понад десяток автоматів Калашникова. Підсобник шукав покупців та продавав їх за ціною від $1,5 до 2 тис. Гроші злочинці ділили навпіл.
Викрадаючи снайперські гвинтівки Драгунова (СВД), він розбирав їх на частини та ховав у спеціальний чохол. А в нічний час переносив зі свого кабінету до припаркованого на території закладу автомобіля. Загалом було викрадено 4 гвинтівки, балансова вартість яких – 2 212 грн. Збували СВД на «чорному ринку» за ціною від $2 тис. Одну з них члени банди продали за $4,2 тис. Пізніше ця зброя була виявлена аж у Москві.
Пістолети марки «ПМ» і «ТТ» начальник складу викрадав і проносив через приміщення чергової частини вдень. Причому інколи по кілька штук одразу. Спільники продавали їх по $1 тис. Загалом було викрадено 44 пістолети «ПМ» та 7 пістолетів марки «ТТ».
Також вдень були викрадені 4 ручні кулемети Калашникова (РКК), 2 автоматичні пістолети «Стєчкіна» (АПС), 4 кулемети «Калашникова» (ПК). 13 автоматів АКС-74У та 2 АКМ. Уся ця зброя була передана посібнику, який її реалізовував. Ще 7 одиниць зброї посібник тримав у себе в гаражі.
Загальна балансова вартість винесеної зброї – 37 923 грн.
Крім зазначеної зброї, були викрадені 5 бронежилетів, 50 шоломів, 13 сигнальних пістолетів, багнет-ножі, протигази, набої різних видів і модифікацій, запасні елементи до зброї, форма, спецзасоби, кобури до пістолетів, ремні, сумки, лопати, кайдани, магазини, мішені, вимірювальні прилади тощо.
Усе це було викрадене у великій кількості та продане. Скільки коштів отримали зловмисники, слідчі не змогли встановити. Однак, як зазначено у вироку, виручені кошти спільники розділили між собою.
Частину зброї вони продавали у Львові. Частину – пересилали в інші регіони, користуючись послугами перевізника «Авто-Люкс».
Загалом, упродовж 2008-2011 років, злочинці викрали зі складу озброєння 113 одиниць вогнепальної зброї та боєприпасів на загальну балансову вартість 59 908 грн. З них 106 одиниць було продано 9 особам, яких слідство не встановило.
Посередник, якому начальник університетського складу зброї передавав викрадене, не визнав своєї вини. Він заявив на суді, що не знав про те, що його спільник працює в університеті внутрішніх справ і має відношення до зберігання зброї, і що саме він цю зброю викрадає і через його посередництво продає.
Начальник складу зброї, який працює на цій посаді з 2001 року свою вину визнав.
Зазначимо, що у квітні 2012 року прокуратура Львівщини заявляла, що заарештовано чотирьох обвинувачених. Ще одного тоді відпустили під заставу.
Нагадаємо, 12 жовтня 2011 року під час перевірки складу озброєння Львівського державного університету внутрішніх справ було виявлено нестачу зброї, в тому числі пістолетів, гвинтівок, автоматичної зброї, а також зразків навчальної зброї. Прокуратура тоді порушила кримінальні справи проти 13 осіб.