За вимагання ₴19,5 тис. хабара екс-голову Старого Села засудили на рік умовно

Колишнього голову Старого Села Пустомитівського району Михайла Івашківа засудили на рік умовно за вимагання 19,5 тис. грн хабаря від директора Львівського науково-дослідного інституту землеустрою. Пустомитівський райсуд Львівської області 26 квітня затвердив угоду про визнання вини між сільським головою та прокурором, відповідно до якої 54-річний екс-сільський голова уникне ув'язнення.

Михайла Івашківа затримали ще у серпні 2014 року. У вироку суду вказано, що чоловік вимагав відкат у розмірі 20% від вартості інвентаризації земель сільської ради. Свою вимогу сплатити хабар сільський голова озвучив ще у липні 2013 року, коли підписував із директором держпідприємства угоду про проведення інвентаризації сільських земель. «Під час укладення договору сільський голова висловив вимогу про необхідність після отримання ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» грошових коштів за виконану роботу, передати йому гроші як «відкат» в розмірі 20% від вартості робіт, оскільки він надає підприємству роботу», – вказано у вироку Пустомитівського райсуду.

Після цього сільський голова неодноразово повторював свою вимогу, а у серпні 2014 року заявив директору інституту, що якщо не отримає грошей, то до нього приїдуть депутати сільської ради. Після цього директор держпідприємства погодився сплатити 19,5 тис. грн.

Під час передачі грошей у сільському кафе Михайла Івашківа затримали правоохоронці. За вимогу хабаря сільському голові загрожувало п'ять років ув'язнення з позбавленням права впродож трьох років займати керівні посади в держорганах. Однак угода між прокурором та сільським головою передбачає, що Михайло Івашків отримає рік умовно і буде змушений повідомляти про зміну місця праці та проживання. Окрім цього Михайло Івашків має сплатити понад 2300 грн, витрачених на залучення експертів.

Зазначимо, що Михайло Івашків був головою Старого Села щонайменше два терміни підряд – від 2006 по 2015 роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук