Законопроект про реінтеграцію як ширма

БлогиЛюбомир Зубач , 5 жовтня 2017 648 4
Любомир Зубач
заступник міського голови Львова з містобудування, народний депутат у 2015-2019 рр.

Зважаючи на тривалу епопею й таємний характер підготовки президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу, розраховував побачити щось справді вартісне. На жаль…

Далі про все по порядку.

Що ж нового та якісного в президентському проекті? Прикро, але насправді нічого. З плюсів варто відзначити законодавче визнання факту окупації РФ частини території України (ну хоча б цю очевидну річ погодились визнати!). А також затвердження рішення Президента на застосування ЗСУ (хоча такого рішення Президента ще ніхто не бачив!).

Відвертим негативом є фактичне узаконення на законодавчому рівні мінських домовленостей.

Все інше – біла пляма. Не вирішеними залишаються питання:

  • окупації Криму (Крим жодним чином не згаданий у законопроекті).
  • визначення часу початку окупації (що важливо для міжнародних судів з погляду покладення відповідальності на РФ).
  • покладення відповідальності за всю заподіяну шкоду на РФ.
  • заборона на законодавчому рівні торгівлі з окупованими територіями (щоби раптом РНБО не передумала й не змінила завтра своєї позиції).
  • врегулювання питання перетину лінії розмежування (що критично важливо з точки зору можливої терористичної загрози).
  • конкретні механізмі деокупації (запровадження воєнного стану після звільнення території, проведення люстрації тощо).

А всі ці та багато інших питань були врегульовані в іншому законопроекті. Так, це був законопроект “Самопомочі”, розгляд якого тривалий час блокувався у Верховній Раді. І навіть тоді, коли цей законопроект доопрацювала робоча група профільного комітету за участі представників практично всіх фракцій, “зеленого світла” на Банковій цьому проекту все одно не дали. А дарма. Робоча група опрацювала кожну норму й кожне слово. Знаю, бо був головою цієї групи. Тому вдвічі прикро, що всі зусилля на марно і ця робота виявилась не потрібною високопосадовцям, відповідальним за міжнародну політику держави. Натомість було подано інший законопроект, який жодним чином не розв’язує проблеми тимчасово окупованих територій.

Чому цей проект такий недолугий? Тому що ніхто не ставив собі за мету зробити якісний документ. На мою думку, поданий законопроект про реінтеграцію – це лише ширма, такий собі спосіб відволікти увагу від іншого законопроекту, який також включений сьогодні у порядок денний сесії ВР. Ідеться про проект Закону про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей. Цим законом запроваджується (продовжується на один рік) особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Якщо цей особливий статус буде поєднано з включенням у закон про реінтеграцію обов’язковості виконання Мінських домовленостей, то здійсниться мрія Путіна: “впарити” Україні ОРДЛО з народною міліцією, прокуратурою, амністією терористів та подальшим обранням їх у місцеві ради Донбасу.

Я особисто проти. А Ви?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук