Порошенко запропонував на рік продовжити закон про особливий статус Донбасу

Петро Порошенко вніс на розгляд пардаменту ще один законопроект про особливий статус Донбасу

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради ще один законопроект, який стосується реінтеграції Донбасу. Відповідний документ, у якому глава держави пропонує на один рік продовжити дію закону про особливий статус Донбасу, зареєстровано під номером 7164 у середу, 4 жовтня.

У пояснювальній записці з законопроекту написано, що прийняття документа обумовлено необхідністю створити умови для продовження процесу мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а також здійснити там політико-дипломатичні та інші заходи з метою відновлення суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Крім того, закон буде сприяти подальшій консолідації міжнародної підтримки України в процесі мирного врегулювання, збереженню режиму санкцій проти Росії. Він також має на меті допомогти створити необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей України миротворчої операції ООН.

Документ на рік продовжує термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, термін дії якого спливає 18 жовтня 2017 року.

Між тим, як повідомляє «Укрінформ», голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар пояснила раніше сьогодні, що другий президентський закон по реінтеграції Донбасу стосуватиметься виконання Мінських домовленостей.

За її словами, законопроект буде передбачати продовження дії закону, який був прийнятий в виконання Мінських домовленостей, де передбачена готовність України провести амністію за нетяжкі злочини. Також в документі йтиметься про проведення виборів на окупованих територіях, але після того, як Україна отримає над ними контроль.

Нагадаємо, закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» прийняли восени 2014 року. Навесні 2015 року Верховна Рада внесла до ньогго зміни, які не дозволили йому набути чинності, - законом передбачено, що положення про особливий статус набудуть чинності після проведення в ОРДЛО демократичних виборів. При цьому термін дії закону обмежено трьома роками.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко в середу, 4 жовтня, вніс на розгляд парламенту законопроект про реінтеграцію Донбасу, текст якого оприлюднили на сайті парламенту.

Законопроект (№7163) про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей був визначений президентом як невідкладний. У новому законі Росія визначена як країна-агресор і вводиться право України на самооборону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук