Зі Львова знято небезпеку вибуху боєприпасів
"Сьогодні з Брюхович вивезли останні боєприпаси. Це 150 тон. Ми їх відправили на утилізацію на Павлоградський хімзавод. Зі Львова зняли велику небезпеку, тут зберігалося близько 20 видів різних боєприпасів, боєприпаси, які ми загружали, мають характеристику дальності польоту до 40 км, радіус ураження від розриву - 400 квадратних метрів", - повідомив 25 грудня під час відправлення п’яти вагонів останніх боєприпасів з Брюхович командувач військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Михайло Куцин.
На розформування складу було заплановано 38 млн грн. "Обійшлося це нам у меншу суму, цього року ми витратили, щоб вивезти 12 тис. тонн боєприпасів, близько 3 млн грн. Сьогодні ми нагородили тих людей, які працювали на цьому складі. Тут працює 240 людей, зокрема, 126 цивільних. Тепер основна проблема - працевлаштування людей. Військових ми розмістимо в інших військових частинах, по інших - ситуація відкрита", - додав М.Куцин. Боєприпаси з Брюхович мали вивезти ще 2006 року, але через брак фінансування військові не змогли цього зробити вчасно.
До кінця березня у військовій частині буде проведено заходи із рекультивації земель, перевірка території на виявлення вибухонебезпечних матеріалів. "Зі Львова знято небезпеку, важко уявити щоби сталося, якби хоч один снаряд вибухнув. Львів би знесло з лиця землі. Ми знаємо, що було в Новобогданівці, знаємо яка трагічна ситуація в Євпаторії. Львів може спати спокійно - це була найбільша загроза для міста", - зазначив під час вивезення мер Львова А.Садовий. Водночас він пообіцяв, що місто вирішить питання працевлаштування цивільних, які працювали у військовій частині. "Подальша доля землі, що тут є (близько 144 га), має бути розпрацьова згідно із Генпланом міста, бо це та територія, яка входить у план територіальної громади міста Львова. Ми повинні належну подяку віддати військовим, вирішуючи їх проблеми і потреби", - зазначив мер міста.
Щодо питання власності землі, то за словами мера, земля входить в округ Львівської міськради і перебуває у тимчасовому користуванні Міноборони. Подальшу долю цих територій вирішуватиме Міноборони разом із міською і селищними радами в інтересах громади та військових.
Склад боєприпасів у Брюховичах був збудований у 1892 році. У 1992 році тут зберігалося більше 80 тис. тонн боєприпасів. ЗахОК, як правонаступник Прикарпатського військового округу, отримало величезні запаси ракет та боєприпасів в загальній кількості понад 540 тис. тон. На 25 грудня на базах ЗахОК зберігається 141 тис. тон боєприпасів.