АМКУ: Зростання цін на хліб на 6-7% – обґрунтоване

Марта Кривецька, 23 листопада 2012, 18:10 1192 1

З початку листопада ціни на хліб та хлібобулочні вироби у середньому зросли на 6-7% – крім соціальних видів хліба. В Антимонопольному комітеті вражають, що хліб в Україні подорожчав обґрунтовано.

Про це інформують «Головні новини Львова».

До виборів прибутки хлібопекарів перевищували витрати. Але після голосування з’ясувалось: виробники хліба працюють у збиток. Тому з першого листопада у роздрібну торгівлю хліб почав надходити за новими цінами.

Керуючий супермаркетом Андрій Маїк коментує: «З першого листопада 2012 року ціни на хліб та хілбобулочні вироби у середньому піднялись на 6-7%. Крім соціальних видів хліба, на яких ціни не змінено».

В АМКУ після зустрічі з хлібопекарями також погоджуються, що ціни на хліб виробники підняли обґрунтовано.

Головний експерт територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області Мирослава Голдій каже: «Тому що вони не можуть дістати борошно за нижчими цінами. А борошно – основна складова, до 60%... Протягом 2011 року підняття цін на газ було до 48%, на електроенергію – до 10%. Окрім того, заробітна плата поступово зростала для виробничників».

Споживачі, які звикли до постійних подорожчань усіх товарів, спочатку навіть не помітили, що хліб подорожчав. Це відчули лише пенсіонери та багатодітні. Однак менше хліба купувати не стали.

Утім в АМКУ обіцяють впродовж місяця все ж аналізуватимуть ціни на хліб: якщо з’ясується, що пекарі обманюють – то їх каратимуть.

Голова відділення Антимонопольного комітету у Львівській області Андрій Басараба сказав: «Будуть рекомендації зменшувати і, залежно від того, як піднімалися ціни – обґрунтовано, чи хлібопекарі користалися ситуацією, хотіли більше прибутку – будемо впроваджувати штрафні санкції. Доволі серйозні. Будуть штрафні санкції – буде подорожчання хліба».

Варто зазначити, на так званий соціальний хліб ціни не змінились. Але купити його непросто – такий хліб становить лише 30% від загальних обсягів випікання.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.

Як інформував ZAXID.NET, у жовтні міністр Присяжнюк запевняв, що хліб не подорожчає.

Водночас експерти вважають, що в Україні є передумови для подорожчання хліба на 20%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук