Андрій Садовий вимагає від мера Перемишля повернути вулицю імені єпископа УГКЦ

СуспільствоЯрослав Іваночко, 29 листопада 201927021
Андрій Садовий вимагає від мера Перемишля повернути вулицю імені єпископа УГКЦ
фото Google
Вулиця Коциловського у центрі Перемишля

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до мера Перемишля Войцеха Бакуна із проханням повернути назву вулиці єпископа УГКЦ Йосафата Коциловського.

У відкритому листі Садового, який поширила прес-служба Львівської мерії, йдеться про те, що наявність вулиці імені Коциловського є запорукою дружніх відносин між Львовом та Перемишлем.

«Для громади Львова наявність в партнерському місті Перемишлі вулиці імені єпископа Коциловського є важливою запорукою дружніх відносин між Львовом та Перемишлем, оскільки лише на фундаменті взаємоповаги та взаєморозуміння можна розвивати партнерство у майбутньому. Хочу наголосити на тому, що наявність вулиці імені єпископа Йосафата Коциловського є принципово важливою позицією міста в продовженні наших партнерських відносин, а рішення Ради міста Перемишля про перейменування вулиці на честь Йосафата Коциловського, в свою чергу, ставить їх під загрозу», - йдеться в листі Андрія Садового.

Мер Львова також додає, що рішення Ради міста Перемишля його засмутило і називає його обурливим для української громади Перемишля та всього українського народу.

«Блаженний Йосафат Коциловський був не лише хорошим наставником для сотень тисяч українських католиків, але й символом спротиву людиноненависницькій ідеології більшовизму. Його заслуги та жертва були високо оцінені святим Папою Іваном Павлом ІІ, який визнав його блаженним новомучеником», - наголошує Садовий.

Він також назвав скасування вулиці «замахом на пам’ять блаженного Йосафата Коциловського».

«Тому, наполегливо звертаюся до вас, пане президенте, повернути назву вулиці єпископа Йосафата Коциловського та сподіваюся, що замах на пам'ять блаженного Йосафата Коциловського це всього лиш прикре непорозуміння, виправлення якого сприятиме подальшим хорошим стосункам Львова та Перемишля», - резюмував Андрій Садовий.

Цей лист Андрій Садовий зачитав також під час сесії Львівської міськради 29 листопада. Він закликав депутатів підтримати звернення.

Як інформував ZAXID.NET, у четвер, 28 листопада депутати Ради міста Перемишля скасували назву вулиці на честь єпископа УГКЦ Йосафата Коциловського (1876–1947) і приєднали її до прилеглої вулиці греко-католицького єпископа Івана Снігурського (1784–1847). Вулиця у центрі Перемишля була названа на честь Йосафата Коциловського 2013 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук