Азаров: Спроби Європи диктувати нам поведінку - провальні
Прем'єр Микола Азаров заявляє, що не дозволить, щоб Європа диктувала йому правила поведінки, оскільки хоче, щоб з Україною рахувалися як з партнером як на Сході, так і на Заході. Також урядовець не хоче, щоб на темі Тимошенко зупинялися всі європейські прагнення українців.
Про це він сказав в інтерв’ю французькій газеті Le Figaro перед своєю поїздкою у Францію.
Відповідаючи на питання про те, що вже минув рік з того моменту як французьке керівництво проігнорувало українську частину Євро-2012 на знак протесту проти ув’язнення Тимошенко, він сказав: "Те, що французькі офіційні особи захотіли проігнорувати таку країну як Україна – одну з найбільших в Європі за площею та населеним - це їхня проблема".
"Ми провели демократичні вибори і ми вибудовуємо зв’язки як з Росією, так і з європейськими країнами на базі рівноправності. Від Франції ми очікуємо нормальної співпраці, яка й надалі розширюватиметься, особливо в сфері культури", - сказав він.
"Але спроби диктувати нам нашу поведінку – приречені на провал. Ми готові до діалогу, але ми не перебуваємо у відносинах вчителя і учня. Українська нація цього не дозволяла", - наголосив Азаров.
На уточнююче питання, чи намагається Франція диктувати Україні поведінку, він відповів: "Я так не кажу. Нам дають поради, ми їх слухаємо, ведемо діалог, але я не збираюся пов'язувати питання євроінтеграції з долею Тимошенко. Під час моїх зустрічей із європейськими лідерами ця тема, у кращому випадку, перебуває на останньому місці, і я не хочу витрачати час на відповіді, пов’язані з цією пані. Вона не єдиний мешканець України", - підкреслив він.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.
Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ.