Більшість українців підтримують гендерні стереотипи, – опитування
Майже 64% українців вважають, що головне покликання жінки – народити дитину
Більшість українців досі підтримують гендерні стереотипи і не помічають проявів нерівності між чоловіками та жінками. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Майже 75% українців погодились з тим, що чоловік має повністю забезпечувати сім'ю, 65% – з тим, що в жіночому колективі більше сварок, ніж у чоловічому, 64% – з тим, що головне покликання жінки – народити дитину, 58% – з тим, що успішна кар'єра важливіша чоловікам, ніж жінкам.
Крім того, на розподіл ролей впливає наявність дітей у парі. Ті, у кого вони є, порівняно частіше говорили, що готування їжі є обов’язком жінки, а заробіток грошей – чоловіка.
В той же час 56% опитаних вважають, що в Україні дуже рідко проявляється нерівність між чоловіками та жінками. Натомість 35% переконані, що нерівність доволі поширена – така думка порівняно частіше трапляється серед жінок, ніж серед чоловіків.
Щодо кар'єрного зростання 50% вважають, що у чоловіків і жінок однакові можливості. Попри це, 34% заявили, що у чоловіків є переваги в побудові кар'єри; 12% вважають, що в жінок є кар'єрні переваги.
Також 45% кажуть, що можливості у сфері оплати праці однакові у жінок і в чоловіків, водночас стільки ж вважають, що у чоловіків тут більше можливостей. Про жінок так казали лише 7% респондентів.
Найбільше респонденти не погоджувалися з тезами, що жінка повинна слухатися чоловіка, що роль домогосподарки – повноцінна реалізація для жінки і що чоловіки зазвичай розумніші за жінок.
Опитування проводили 27-28 лютого. Опитали 1500 респондентів від 18 років і старших в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,5%.