Через шторм екологи не можуть почати ліквідацію наслідків аварії танкера під Одесою
Як тільки вщухне шторм, екологічні служби розпочнуть ліквідації наслідків аварії
Екологічні служби через шторм не можуть приступити до ліквідації витоку паливно-мастильних матеріалів у місці аварії танкера Delfi поблизу Одеси. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.
«Зараз на місці аварії зберігаються несприятливі погодні умови – швидкість вітру 12–14 м/с, хвилі 3 бали», йдеться у повідомленні.
Як тільки вщухне шторм, екологічні служби АМПУ встановлять навколо аварійного буксиру бонові загородження, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море.
Після цього екологи вирішуватимуть, як очистити забруднені ділянки та запобігти розповсюдженню нафтопродуктів у морській воді. Зокрема, обстежать корпус судна із залученням водолазів. Якщо буде можливість відновити плавучість танкера, то пробоїни закриють, а воду відкачають.
Нагадаємо, що у ніч на 22 листопада судно Delfi через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Згодом рятувальники евакуювали трьох членів екіпажу танкера.
Увечері 22 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 90 разів.