З п'ятниці по неділю Львів та його гості не спатимуть, адже проект «Ніч у Львові» запропонує понад 100 різноманітних екскурсій, концертів та вистав. Ми спробували вивчити програму та обрати найцікавіше на наш погляд з величезного розмаїття заходів.
11 липня
Львів та його ельфи
Попри те, що більшість подій «Ночі у Львові» відбувається у не надто дитячий час, для найменших львів’ян відбудеться екскурсія на Чудо поїзді «Пригоди львівських ельфів».
Ельфійка Ія та хлопчик Максим знайомляться під час екскурсії у Чудо поїзді. У ельфійки біда – її брата викрали злі тролі. Друзі мандрують Львовом на чарівному поїзді у його пошуках. Під час подорожі Ія розповідає історії з життя старого міста. Біля Оперного театру вони потрапляють у підземне царство тролів, де на них чекають неймовірні пригоди... Казку написала телеведуча та письменниця Марічка Крижанівська, її голосом розмовляє ельфійка Ія. Чудо поїзд спілкується голосом Романа Зайця, а тролі розмовляють знайомими голосами Кузьми («Скрябін») та Юрія Журавля (ОT Vіnta).
20:00, пл. Ринок, вхід за попередньою реєстрацією
Львів та його хіпстери
Для тих, хто не уявляє свого життя без гаджету вигадано спеціальний мобільний додаток - програму HistoryPin з використанням опції доповненої реальності. Старе зображення архітектури міста накладатиметься на сучасне і учасники екскурсії зможуть слухати розповідь відомого екскурсовода Ілька Лемка, оглядаючи старий Львів на своєму мобільному пристрої.
21.00, пл. Ринок, вхід за попередньою реєстрацією
11-12 липня
Львів та його храми
Нічна екскурсія найстарішими церквами Львова «Княжий Львів» розповість про церкви, що фактично є ровесниками самого міста. Знаходилися вони у передмісті Львова – на шляху із Волині до Галича (сьогодні це район вулиці Богдана Хмельницького). Жодна із цих церков не дійшла до наших днів у своєму первісному вигляді.
Церкву св. Миколая у Львові – найдавніший храм Львова, вважають родинною усипальницею галицько-волинських князів. Щоправда, хто саме з представників княжого роду був там похований, невідомо. Заснував її у XIII ст., ймовірно, Данило Галицький.
Костел св. Івана Хрестителя згідно з першою версією звели 1201 року на честь народження Данила Галицького. Проте дослідження переконують, що храм належить до ХІV ст.
Монастирська церква св. Онуфрія згадується у найдавніших львівських актах. У цьому монастирі 1573 року знайшов прихисток Іван Федоров.
Церква св. Параскеви П’ятниці – це ще одна з найстаріших львівських церков у вигляді міцної оборонної споруди з високою вежею. Церква була найбагатшою серед храмів львівського передмістя: при ній знаходилися шпиталь братства, цвинтар, школа і резиденція священика.
21.00, 21.30, пл. біля Лялькового театру, вхід - 15 грн.
Львів та його голова
Рівно опівночі у супроводі нічного бургомістра (історик і відомий екскурсовод Ігор Лильо) Львова відбудеться екскурсія у кабінет міського голови. Заодно дорогою до кабінету можна оглянути і львівську Ратушу.
00:00, пл.. Ринок, вхід за попередньою реєстрацією
Львів та його світанок
Найстійкіші відвідувачі «Ночі у Львові» зможуть зустріти світанок на Лисій горі. Для них співатиме етно-гурт «Перекоти Поле». Виступ гурту стане фінальною крапкою велоекскурсії, яка розпочнеться о 3:30, треба буде проїхати від площі Ринок до Кайзервальда.
04:30, Лиса гора, вхід за попередньою реєстрацією.
11 та 12 липня
Львів та його привиди
Театралізовану екскурсію «Примарний Львів» проведе Львівський театр історичної мініатюри. Цей театр створили декілька ентузіастів, закоханих у Львів. Вони пропонують здійснити подорож у часі, пізнати кожну епоху, зануритися у легенди Львова. Є легенда, що Львів названий на честь сина Данила Галицького. Чому так вийшло? Є легенда про вченого охоронця - коменданта Порохової Вежі. Чому він залишився охороняти наше місто навіки? Є легенда про старого ката Львова, який бродить по нічних вулицях міста. Що він шукає? Є легенда про «чорну труну», яка іноді з'являється в коридорах Ратуші... Чому так відбувається?
При світлі смолоскипів актори театру пропонують розгадати загадки, які загадує Львів.
21.00, 22.00, 23.00, зустріч біля Порохової вежі, вхід - 35 грн.
11 - 13 липня
Львів та його вірмени
Нічна екскурсія одним із найстаріших та найгарніших соборів Львова, Вірменським, познайомить із життям вірмен, що з‘явилася на львівських землях мало не одночасно з утворенням самого міста на запрошення Данила Галицького. Ренесансний храм органічно поєднує риси європейської архітектури доби Відродження та традиційної вірменської архітектури. Вірменський собор – одна із найбільших перлин Львова. Помилувати нею можна буде одночасно слухаючи вірменські духовні співи.
20.00, 21.00, 22.00, вхід - 5 грн.
Львів та його дахи
Екскурсія дахами «Львів – ближче неба» дає змогу побачити, як виглядає місто з дахів готелю «Леополіс», бізнес-центру Rius та мансарди на вул. Беринди. Різноманітні та нетипові ракурси вечірнього Львова коментує відомий львівський екскурсовод Ігор Лильо. З тераси готелю «Леополіс» відкриваються панорама на дзвіницю Успенської церкви, вежі храму арх. Михаїла та баню Домініканського собору, а також схили Високого Замку. З даху готелю Rius добре проглядається усе місто аж до околиць, можна добре розгледіти скульптури на Оперному театрі, «Меркурія» та «Тріумф Справедливості» на фронтоні Етнографічного музею. По новому видно храм. св Петра і Павла, Латинську катедру. До того ж не варто забувати про те, що найвища будівля Львова – церква св. Ольги та Єлизавети відкриває оглядовий майданчик саме у цю ніч.
20.30, 21.00, пл. Ринок, 16, вхід за попередньою реєстрацією.
11 та 13 липня
Львів та його танго
Танцювальна вистава «Три уроки танго» від школи аргентинського танго «Barrio de Palermo» пойде у Пороховій вежі. Порохова вежа - одна з небагатьох збережених до сьогодні пам'яток фортифікаційного будівництва у Львові, запрошує на зовсім інші баталії: вистава у ритмі танго об’єднує сюжетом пристрасний танок.
Після вистави танцюристи театру дадуть майстер-клас з аргентинського танго для усіх бажаючих.
21.00, 21.30, Порохова вежа, вхід - 30 грн.
12 липня
Львів та його рослини
Художниця Анна Попова, виставка якої «Шепіт трав» зараз триває у Львові, проведе майстер-клас з рідкісної технології виготовлення черпаного паперу. Ця унікальна техніка - родом з Японії, для неї використовується кольорове рослинне волокно. В який спосіб? Про це можна довідатися під час майстер-класу.
20.00, Галерея сучасного мистецтва «Зелена канапа», вхід – 20 грн.
Повну програму фестивалю можна подивитися тут.