Держпідприємство купило 2 катери вартістю півмільйона
Добре діло чи афера?
Два катери, вартістю півмільйона гривень. Таку незвичайну покупку здійснило державне підприємство, яке ледве зводить кінці із кінцями.
Йдеться про колишній сірчаний кар'єр у селі Антонівка, Жидачівського району. Судна, - запевняє керівництво підприємства, - купили для порятунку людей, бо на базі кар'єру хочуть облаштувати озеро. Втім погодження на відпочинкову зону фахівці не давали і мають до кар'єру багато застережень. Понад те, у "Віснику державних закупівель" куплені катери значаться як прогулянкові.
Площа водойми 6 квадратних кілометрів, а глибина - понад 80 метрів. Захована далеко від людського ока хащами, вона може стати хорошим місцем відпочинку. Наразі ж купатися і навіть ловити рибу заборонено. Та місцеві розповідають, забороною часто нехтують і люди, і працівники кар’єру.
Підприємство "Подорожненський рудник", якому належить карєр, на успішне, й справді, зовсім не схоже. Та нещодавно дозволило собі неабияку розкіш за державні гроші. Як повідомляє "Вісник державних закупілень", 5 вересня "Рудник" купив два прогулянкові судна, вартістю 448 тисяч гривень. Дійти до місця призначення плавзасоби, вочевидь, ще не встигли. Охоронець, якого ми застали на підприємстві, про покупку не зізнається.
Директора на роботі уже не було. Телефоном же ж, повідомив: судна купили для майбутнього озера. Але не для прогулянок, а для рятувальників.
“Каталоги вони так випускають, що то є моторний човен, який він є, для чого, то не є якийсь спецчовен, так само катер. Це є катер для рятувальної служби. Це є звичайний човен, тільки трошки більший. Він є звичайного типу для шести людей. Тільки така його назва, дуже підозріла назва”, - каже директор ДП "Подорожненський рудник" Володимир Люсак.
Водночас про такий звичайний моторний човен обласна рятувальна служба може тільки мріяти. А семиметрового катера, який замовив собі "Подорожненський рудник", на Львівщині не має більше ніхто.
“Підвісний двигун допускається до 150 кінських сіл. Він високоманеврений. Він використовуватись може як службово роз’їзний катер або патрульний або інших цілей. І може використовуватися як прогулянковий, там 6 людей, для риболовлі, для відпочинку”, - каже старший держінспектор Інспекції судноплавного нагляду Юрій Фісан.
Цікаво, що до відпочинкової зони, про яку так мріють на підприємстві, що не шкодують державних грошей, сам "Подорожненський рудник" не матиме жодного стосунку. До кінця року підприємство має закінчити рекультивацію карєру і передати його місцевій владі.
“Буде прийматися рішення після проведення цих робіт і передачі земель сільським радам відповідних населених пунктів і прерогатива подальшого використання цього кар’єру належить районній державній адміністрації”, - каже заступник начальника управління МНС облдержадміністрації Валерій Аборін.
Коли кар’єром заопікується районна влада, місія "Подорожненського рудника" закінчиться. Кому дістануться катери, можна лише здогадуватися.