Дороге житло – ще не означає елітне
Коштовна нерухомість – це не лише велика площа та висота стелі. Це також і зручне планування, яке зробить проживання в квартирі максимально комфортним, це і престижний район, і, водночас, його інфраструктура. Хороше житло – це відповідний стан будинку, наявність паркомісць чи гаражу.
Дорога квартира – це недешевий ремонт і обладнання, меблі, дорога комплектація побутовою технікою. Словом, елітне житло – це все те, що потрібно для повноцінного елітного життя. Але чи справді кожне помешкання, яке більш-менш «на око» забудовника виглядає та коштує «дорого» чи «елітно», має комфортне планування та розташоване у непоганому будинку, можна назвати елітним? Спробуємо з’ясувати з генеральним керівником компанії «Дуоком» Христиною Ковтун.
Що таке елітне житло класу Deluxe чи Premium в Україні?
Професіонали ринку розуміють, що характеристики «елітності» у будівельних компаній, у компаній із нерухомості та у продавців абсолютно різні. Приписувати помешканню статус «елітне» нікому не заборониш, адже це ще й впливає на кінцеву вартість реалізації. Чому так є?
Часто люди трактують поняття «елітна нерухомість», послуговуючись принципом класифікації УБА (Українська будівельна асоціація), прийнятої в 2006 році, яка поділяє житлову нерухомість на 5 видів:
–«Де-люкс» (Deluxe);
– «Преміум» (Premium);
– «Бізнес-клас»;
– «Економ-клас»;
– «Соціальне житло».
Відомо, що в Україні немає законодавчо прийнятої єдиної загальної класифікації житла. Проблема оцінки «елітності» також ускладнена тим, що згаданий перелік від УБА – це не єдиний підхід. Існує низка альтернативних класифікацій, де названий сегмент нерухомості, своєю чергою, розбивають на декілька інших підкласів: маємо вже не лише «де-люкс», «люкс», «преміум», а й А, А-, В, С; КП1, КП2, КП3 тощо. Класифікацій багато, і кожна цікава своїм набором критеріїв оцінювання. Тому так і складається, що в Україні кожен учасник ринку нерухомості може ділити свій сегмент чи загалом ринок житла на класи так, як розуміє. Якщо новозбудований будинок, що відповідає за рівнем економ-класу, буде позначений гордими символами «Елітно» чи «Люкс», то ніхто й не зможе звинуватити у цьому забудовника.
Відносні критерії елітного житла
Попри те, що стандарти класифікації помешкань тріщать під впливом часу та ринкової ситуації, основні риси елітного житла в Україні компанія «Дуоком» все-таки може назвати:
Місце розташування об’єкта
Цей критерій залишається одним із головних чинників зарахування українського житла до елітного сегменту. Хоча в різних країнах місце розташування об’єкта має свою специфіку.
Презентабельність та архітектурно-планувальні рішення
Імпозантність, загальний архітектурний вигляд і нестандартні, оригінальні планування неможливо не брати до уваги при оцінці української нерухомості.
Жити «особняком»
Еліта України зазвичай живе осібно – без надмірного скупчення сусідів, а тому незначна кількість квартир у будинку і, як наслідок, низька концентрація населення – це зовсім не останні критерії «елітності». Хоча це, радше за все, продиктовано заходами безпеки.
Сюди можна також додати наявність власної цілодобової охорони та мінімізовану інфраструктуру в будинках, що призначається виключно для жителів споруди і закрита для сторонніх відвідувачів.
Надійно обгороджена, тиха та благоустроєна прибудинкова територія – це солідний доважок до показників елітності. Так само, втім, як і наявність підземної парковки – теплої, з охороною. А також вона має передбачати не менш як 2-3 паркувальні місця на сім’ю.
Українське «елітне» житло
Що таке елітне житло в Україні не знає ніхто. Чим воно має характеризуватися найперше, якими є ті ключові ознаки, що сигналізували б: перед вами – нерухомість найвищого класу? Не маючи відповіді на це запитання, забудовники, власники та оператори на ринку елітної нерухомості працюють наосліп, наділяючи об’єкти тими чи іншими характеристиками і ознаками на власний розсуд.
У свідомості невибагливого українського покупця поняття «елітне житло» передбачає якусь його якість, яка на кілька пунктів вища за звичну «радянську». Забудовники, виходячи на ринок з будь-якими нетиповими проектами, сміливо піднімали вартість квадратів, заявляючи свої проекти як «елітне житло». Зрозуміло, найчастіше вони такими не були і, на жаль, не могли бути.
Також ми змушені констатувати той факт, що на ринку нерухомості України справді мало об’єктів елітної нерухомості, а левова частка того, що зачислено забудовниками до цього класу, не відповідає визначеним параметрам.
Контакти call-центру:
(098) 498 44 14
(096) 350 40 96
(032) 244 58 29
(032) 245 54 92
Відділи продажу нерухомості:
м. Львів, вул. Куліша, 30 (3 поверх);
м. Львів, вул. Вітовського, 10.
Відділи житлової оренди нерухомості:
м. Львів, пл. Теодора, 10 (5 поверх);
м. Львів, вул. Вітовського, 5.
Відділи комерційної оренди нерухомості:
м. Львів, вул. Куліша, 30 (3 поверх);
м. Львів, пл. Теодора, 10 (5 поверх).
* публікація підготовлена прес-службою компанії «Дуоком»