Екологи попередили про загрозу радіоактивного забруднення на окупованому Донбасі

Радіоактивні елементи, мігруючи через підземні горизонти, можуть потрапити в річку Сіверський Донець

Шахта «Юнком», розташована на непідконтрольній території Донбасу

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що шахта «Юнком», розташована на непідконтрольній території Донбасу, може представляти радіоактивну загрозу для Донбасу і півдня РФ.

«В Росію можуть потрапити радіоактивні елементи, але причиною тому – рішення російських окупантів, які припинили відкачування шахтних вод на шахті" Юнком», – сказала вона в блозі на сайті «Обозреватель».

Як пояснила екологиня, за Радянського Союзу ця шахта була експериментальною. У ній був проведений експериментальний ядерний вибух, а пізніше ядерний об'єкт був законсервований.

«Шахта" Юнком" перебувала під дуже ретельною увагою українських природоохоронних служб всі роки незалежності. Незважаючи на серйозні економічні витрати, шахтні води з "Юнкома" весь час відкачували. Але минулого року окупаційна влада ухвалила рішення про припинення відкачки вод з шахти "Юнком» , – повідомила екологиня.

Таким чином, «радіоактивні елементи, мігруючи через підземні горизонти, можуть потрапити в Сіверський Донець, який тече територією України і завершує свою течію саме на півдні Російської Федерації в Ростовській області».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук