На одному з підприємств Одещини знайшли обладнання з радіаційним фоном у 500 разів вище норми

Транспортування предметів за межі місця зберігання могло призвести до радіаційного забруднення навколишньої території та завдати шкоди місцевому населенню

У місті Южне Одеської області на одному з підприємств виявили небезпечні предмети, радіаційний фон яких у 500 разів вище за норму. Про це 18 жовтня повідомила Служба безпеки України.

Йдеться про обладнання місцевого державного науково-виробничого центру, яке є джерелом іонізуючого випромінювання.

«За висновками профільних експертів, можливе транспортування предметів за межі місця зберігання могло призвести до радіаційного забруднення навколишньої території та завдати шкоди місцевому населенню», — йдеться у повідомленні.

Також існувала загроза розповсюдження радіації за кордон, бо поряд розташовані склади із сільгосппродукцією морського торговельного порту. Але у підсумку небезпечне обладнання передали на зберігання спеціалізованому державному підприємству «із дотриманням всіх відповідних норм».

«Для пересвідчення в остаточному усуненні потенційної загрози на підприємстві проведена додаткова дезактивація. Наразі небезпечну ситуацію локалізовано, загрози життю та здоров`ю місцевого населення не існує», — додали у відомстві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук