Експерт: Хліб подорожчає на 20%

Володимир Балита, 17 жовтня 201215188
Експерт: Хліб подорожчає на 20%
фото bucha.com.ua
Хліб

В Україні є передумови для подорожчання хліба. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в ефірі «Ера-FM».

"Світові ціни на зерно значно зросли за останні півроку - вісім місяців. Вони досягли максимуму за останні 10 років. Це зумовлене тим, що є великий дефіцит цієї продукції в світі. З іншого боку, постійно зростають витрати на виробництво у сільському господарстві", - цитує Gazeta.ua Козаченка.

За його словами, подорожчання може сягнути 20%.

"Якщо скорелювати по вартості пшениці, то ціна має зрости десь на 20%. Ми знаємо, яка доля вартості зерна у структурі собівартості хліба. Якщо це врахувати і зростання інших складових: газ, електроенергія, то все разом дає саме таку цифру", - заявив Козаченко.

Нагадаємо, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що найближчим часом зростання цін на борошно і хлібобулочні вироби не буде.

"Зростання не буде. На це є наші економічні підрахунки. По-перше, аграрний фонд має 2 мільйони тонн продовольчого зерна. Ми почали вже на сьогодні інтервенцію у вигляді борошна на хлібопекарські підприємства і на роздрібну торгівлю. По-друге, на сьогодні хлібопекарська галузь практично забезпечена резервами, на 4-6 місяців забезпечена зерном. Тож тенденції до зростання цін на внутрішньому ринку на хлібобулочні вироби немає, але ми задоволені тим, що на зовнішньому ринку ціни на експортне зерно ростуть, і це дає можливість аграріям компенсувати збитки від неврожайного року", - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 8

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук