Facebook залучатиме викладачів та студентів УКУ до спільних проектів
Facebook та УКУ підписали угоду, яка передбачає стажування для роботи над різними проектами
Компанія Facebook стала стратегічним партнером факультету прикладних наук Українського Католицького Університету. Sponsored research agreement (угода про дослідження за спонсорський кошт) — у такому форматі компанія Facebook залучатиме викладачів, студентів та випускників факультету прикладних наук УКУ до реалізації спільних дослідницьких проектів.
Як розповіли ZAXID.NET в УКУ, угоду про співпрацю з компанією Facebook підписали у березні 2020 року. Партнерство стало результатом поступового поглиблення співпраці між Facebook Reality Labs та наукової лабораторії машинного навчання УКУ. Проте реалізація спільних проектів триває вже два роки.
«Усе почалася близько двох років тому, коли ми на факультеті започаткували стипендії асистентів-дослідників для магістрантів програми з наук про дані. Наша студентка Ярослава Лочман була обрана на таку стипендію і розпочала наукові дослідження у галузі комп’ютерного бачення з фокусом на калібрування камер під керівництвом Джеймса Пріттса, співробітника компанії Facebook. Проведення успішних досліджень, залучення наших викладачів та вагомі публікації зацікавили Facebook Reality Lab, що привело до підписання цієї угоди. Вважаю, що це дуже важливий крок уперед для нас. Адже це дасть можливість продовжити дослідження нашим молодим науковцям, які отримали визнання на такому рівні», – розповів ZAXID.NET декан факультету прикладних наук УКУ Ярослав Притула.
Випускниця магістерської програми наук про дані УКУ Ярослава Лочман
Підписання угоди передбачає стажування, яке дозволить працювати над різними проектами. Зараз триває робота над двома проектами, що стосуються роботи фотокамер. Науковим керівником є співробітник Facebook Reality Labs (James Pritts). Над одним із проектів працює магістрант програми з наук про дані Костянтин Лєпєшов, який розробляє методи для одночасної корекції геометричних ознак на зображенні та автокалібрування камери. Facebook Reality Labs фінансує дослідження. Інший втілює випускниця УКУ Ярослава Лочман.
Візуальний результат калібрування камери (фото Ярослави Лочман)
До слова, результати дослідження, які отримала Ярослава Лочман, дали їй можливість пройти піврічне стажування у Facebook Reality Labs у місті Піттсбург, США та підготувати статтю про новий метод для автоматичного калібрування камер. Співавторами цього дослідження також є Джеймс Пріттс (James Pritts) з FRL та викладачі факультету Ростислав Гринів і Олесь Добосевич. Свої напрацювання Ярослава представлятиме на престижній конференції з комп’ютерного бачення WACV 2021 у форматі Oral Presentation.
Тож в УКУ сподіваються, що співпраця компанії з університетом допоможе поглибити дослідження з автоматичного калібрування камер та застосування результатів у задачах стерео-бачення, візуальної локалізації, 3D реконструкції.
Детальніше про роботу та завдання лабораторії машинного навчання УКУ – за посиланням.