«Фізика майбутнього» є першим уроком для молоді, - видавець

13 вересня 201323002
«Фізика майбутнього» є першим уроком для молоді, - видавець
фото dipsm.org.ua
Мічіо Кайку

12 вересня в університеті ім. Івана Франка презентували український переклад книги американського науковця у галузі теоретичної фізики та екології Мічіо Кайку “Фізика майбутнього”. На цьогорічному Форумі видавців ця книга отримала Гран-прі.

«Фізика майбутнього» - це третя книга Мічіо Кайку, переклад та видання якої здійснює львівське видавництво «Літопис». Раніше були видані також «Візії: як наука змінить XXI сторіччя» та «Гіперпростір».

Переклад світового бестселеру українською мовою здійснила Анжела Кам’янець, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка.Науковою редакцією книги займались колишній ректор університету та завідувач кафедри теоретичної фізики Іван Вакарчук, а також завідувач кафедри генетики та біотехнології Віктор Федоренко.

Презентація книги відбулась у актовій залі університету. Директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький подякував своїм колегам за плідну співпрацю та відзначив важливість появи цієї книги в Україні.

«Фізика майбутнього» спонукає до широкої дискусії про роль і значення освіти та науки у нашому щоденному житті, - сказав він. - Для українців книжка Мічіо Кайку є так званим «першим уроком». Вона пропагує науку серед молодих людей, наголошує на потрібності фундаментальних знань – математики, фізики, хімії, біології. Це ті складові, завдяки яким ми зможемо спроектувати своє життя».

Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект змінять наше життя в наступному сторіччі. Книжка базується на інтерв’ю з понад 300 провідними науковцями світу. Восьмеро з них є лауреатами Нобелівської премії.

За словами наукового редактора «Фізики майбутнього» Івана Вакарчука, у цій книзі відсутня гуманітарна складова, а в більшості – технічна. Адже в ній немає національностей, нема мов чи будь-яких конфліктів, у тому числі релігійних. «За таких умов можливий пленарний чи навіть гідродинамічний розвиток суспільства, коли все спокійно», - додав Іван Вакарчук.

Нагадаємо, Міжнародний книжковий Форум видавців у Львові оголосив результати конкурсу «Найкраща книга Форуму-2013». Гран-прі Форуму отримали три книжки.

Крім того, в номінації найкраща книга від голови Львівської ОДА Віктора Шемчука названо книгу Джеремі Стронґа "Ракета на 4-х лапах" видавництва «Старого Лева». Вона надрукована на екологічно чистому папері для дітей. Також на суму 10 тис. грн закупили книжок цієї серії для дітей.

Перемогу у номінації «Кращий роман» від «Коронація слова»  здобула книга Богдана Коломійчука «Людвисар. Ігри вельмож».

Читайте повну програму Форуму видавців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук