ФСБ РФ планувала атаку на начальника штабу Військово-морських сил України
Вийти на контакт із військовим моряком мав завербований полковник МВС
Контррозвідка СБУ розрила схему, за якою російські спецслужби вербували українських офіцерів. Силовики затримали підполковника МВС Олександра Жигала, який був «на зарплаті» у ФСБ. А кінцевою метою російської операції мав стати начальник штабу ВМС України Роман Гладкий, повідомило ТСН.
Російського агента у погонах МВС Олександра Жигала викрили та затримали. Як з’ясувалося, він уклав письмову угоду з російськими силовиками, у який зобов'язався «надавати сприяння Федеральній службі безпеки».
«Що добровільно зобов'язуюся надавати сприяння Федеральній службі безпеки», - розповів агент ФСБ Олександр Жигало.
Саме він мав переконати своїх армійських друзів постачати секретну інформацію для ФСБ. «Щось цікаве будете казати нам, а ми вас за це будемо фінансово стимулювати», - сказав Жигало.
Куратор із ФСБ, який завербував підполковника МВС, – Павло Воронін, син ветерана ФСБ. Він працює в окупованому Криму, має завдання проникнути у середовище найвищих офіцерів СБУ, поліції, армії та флоту.
Цього разу метою полювання ФСБ мала стати друга особа в керівництві Військово-Морських Сил України – начальник штабу ВМС Роман Гладкий. У розмові з журналістами він пообіцяв розповісти подробиці операції після завершення справи.
«Даю слово офіцера, що, як тільки це закінчиться, я з вами поспілкуюсь. Зараз це тільки зашкодить нашій загальній справі», - сказав телефоном Гладкий.
До слова, навесні начальника штабу – першого заступника командувача Військово-морських сил України Романа Гладкого відсторонили від посади за неналежне виконання службових обов'язків.
Прес-служба ВМС України у Facebook уточнила, що Гладкий «зарахований у розпорядження Міноборони України для визначення подальшого службового становища». Згідно з повідомленням, окрім виявлених недоліків у службовій діяльності Гладкого, установлюють «інші фактори, що могли призвести до зазначеної ситуації».
Одеське видання «Думська» з посиланням на джерела в Міноборони до цього інформувало, що Гладкого запідозрили у фінансових порушеннях. Також нібито перевіряють інформацію про російське громадянство дружини начштабу Олени.
За інформацією видання, у 2014–2015 роках вона разом із дітьми нібито мешкала в окупованому Криму. Водночас дочка Гладких нібито виступала на змаганнях із плавання за Центральний спортивний клуб армії РФ, йшлося в публікації.
У Міноборони тоді повідомили, що «припущення деяких ЗМІ» щодо інших причин звільнення не відповідають дійсності.