Генконсульство Чехії у Львові відновило роботу: реєструватись треба в Інтернеті
Запрацював веб-сайт www.visapoint.eu для реєстрації українців для отримання чеських віз. Окрім цього, з 3 серпня Генеральне Консульство Чеської Республіки у Львові відновило роботу, - повідомляє кореспондент ZAXID.NET.
Відтак від мешканців Західної України знову прийматимуть документи на короткострокові візи до 90 днів та понад 90 днів (за винятком довгострокових віз з метою працевлаштування), заяви про дозвіл на довгострокове перебування та заяви про дозвіл на постійне місцеперебування в ЧР.
Як зазначили в консульстві, прийняття документів можливе тільки за попереднім записом на веб-сайті www.visapoint.eu.
Як повідомляв ZAXID.NET, раніше представники чеської сторони обіцяли, що в Україні (Києві, Львові, Донецьку) з 8 червня 2009 року можна буде подати заявку на отримання довгострокової візи в Чехію через Інтернет-систему реєстрації VisaРoint. Водночас у Консульському відділі Посольства Чеської Республіки в Україні, заявили що ця інформація не є остаточною. "Реєстрація заявників мала розпочатися спочатку 1-го, потім 8-го, потім 15 червня. Однак вона, можливо, розпочнеться з 22 червня, оскільки "спритні" руки програмістів не можуть налагодити систему", - повідомили у відділі.
Однак реєстрація була тільки налагоджена для українців зони Генконсульств Києва та Донецька.
Нагадаємо, Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові з 9 лютого 2009 року припинило запис на подачу документів для оформлення довгострокових віз (понад 90 днів) та прийом заяв на оформлення довгострокових віз (понад 90 днів) для перебування на території ЧР з метою: працевлаштування; участі в юридичній особі; підприємництва. А з квітня Генконсульство Чехії в Львові офіційно повідомило про закриття у зв’язку з реконструкцією.
Також з 1 червня 2009 року для отримання довготермінової візи до Чехії українці змушені подавати медичну довідку про відсутність важких інфекційних захворювань.
Медичну довідку чеські консульства вимагатимуть відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я Чехії. У довідці має бути чітко виписано, що заявник не страждає на серйозні інфекційні захворювання. У цьому випадку йдеться про ВІЛ-інфекції, сифіліс та туберкульоз. Причому, довідка має бути перекладена чеською мовою та офіційно посвідчена.