Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті отця заробітчан-українців Василя Поточняка

Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті отця заробітчан-українців Василя Поточняка
Отець Василь Поточняк

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, висловив співчуття з приводу відходу у вічність отця Василя Поточняка, який після майже трирічного лікування важкої хвороби помер 15 квітня в Італії (м. Брешія) у віці 42 років. Він був виконавчим секретарем пасторально-місійного відділу УГКЦ, засновником і духівником Християнського товариства українців в Італії.

«Отець Василь був невтомним духовним отцем наших заробітчан, зокрема в Італії. Він був одним із перших координаторів національного душпастирства серед українців у цій країні. Стояв біля джерел журналу «До світла», який і сьогодні розвивається. Цей священнослужитель невтомно дбав про добро наших заробітчан в Італії, як обороняючи їхні права перед італійською державою, так і відстоюючи їхню гідність перед українською владою», – йдеться в листі Блаженнішого Святослава, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Отець Василь здійснював апостольські подорожі різними країнами, турбувався не лише про забезпечення душпастирської опіки наших заробітчан, а й про їхню духовну реабілітацію і зцілення, душпастирюючи серед їхніх рідних та близьких тут, в Україні. Саме цього року відбудеться десята проща мігрантів до чудотворного місця в Зарваниці, яку започаткував отець Василь Поточняк для того, щоб духовно зціляти людей, котрі пройшли справді нелегкий шлях заробітчанина в чужій країні.

«Сьогодні, коли наша Церква прощається з цим ревним душпастирем, я прагну скласти щирі співчуття передусім його рідним і близьким, а також владиці Йосифу (Міляну), з котрим отець Василь співпрацював в останні роки, та владиці Діонісію (Ляховичу) і всій громаді українців в Італії, для якої стільки років трудився отець Василь Поточняк», – наголосив Блаженніший Святослав.

Довідка. Протоієрей Василь Поточняк народився 9 липня 1973 року в селі Лімна Турківського району Львівської області в багатодітній сім’ї (п’ятеро дітей). Навчався в Люблінському католицькому університеті і здобув науковий ступінь «ліценціат догматичного богослов’я», а також у Папському східному інституті в Римі.

З 2001 року опікувався українцями Італії, а згодом, після створення пасторально-місійного відділу УГКЦ, – українцями в європейських країнах, де не було структур УГКЦ. За час служіння в Італії, отець Поточняк заснував понад 70 українських громад, активно опікувався духовним, культурним та громадським життям трудових мігрантів, виступав на їх захист, як перед італійською, так і перед українською владою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Василь Кредо 27 травня 2015, 07:36

  Я особисто знав отця Василія. У 2012 році ми разом пройшли понад 250 кілометрів прощі "Самбір-Зарваниця" Під час привалів ми плідно спілкувалися. Він любив слухати мої християнські вірші, уривки з Віршованого Євангелія та Віршованої Біблії, оповіді про перебування на Святій Землі. Це була людина повністю віддана Господу. Вічна йому пам'ять!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук