Харківський суд оштрафував вченого за допомогу в розробці космічного тепловізора для Китаю

За виконані роботи обвинувачений отримав $1 тис., з яких заплатив $200 податків

Харківський суд оштрафував вченого за допомогу в розробці космічного тепловізора для Китаю
Прототип космічного тепловізора здатен виявляти, зокрема, міжконтинентальні балістичні ракети з космосу

Московський районний суд Харкова ухвалив угоду про визнання винуватості між прокурором і пенсіонером, якого звинуватили у допомозі розробки і виробництва космічного тепловізора в Китайській Народній Республіці без необхідного дозволу Державної служби експортного контролю. Про це, з посиланням на прес-службу суду, написав «Інтерфакс-Україна».

«Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.333 (порушення порядку міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) КК України та призначити йому узгоджене сторонам покарання ... у вигляді штрафу ... в розмірі 3 тис 400 грн, без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю», - йдеться у вироку, який оприлюднили на сайті єдиного Держреєстру судових рішень.

У додатку до рішення пояснюється, що обвинувачений впродовж 18 років (з 1988 по 2006 рр) працював у Спеціальному конструкторському технологічному бюро Фізико-технічного інституту низьких температур і керував роботами по розробці інфрачервоного оптико-електронного тракту і кріовакуумного стенду для його випробувань, які проводилися з метою створення космічного тепловізора, що міг виявляти, зокрема, міжконтинентальні балістичні ракети.

У жовтні 2015 року чоловік отримав по електронній пошті лист від представника Пекінського інституту космічної механіки і електромеханіки КНР, який пропонував розробити космічний тепловізор і надати комплект техдокументації до нього за грошову винагороду. Обвинувачений погодився і незабаром поїхав до Пекіна, взявши з собою розроблену техдокументацію. Дозволу на вивезення документів у нього не було і на митниці він їх не декларував.

У Китаї науковець, не маючи дозволу Держслужби експортного контролю, допомагав в розробці, виробництві і тестуванні супутника з високочутливими тепловізорами для контролю космічного простору. За виконані роботи обвинувачений отримав $1 тис., з яких заплатив $200 податків.

Також повідомляється, що науковець повністю визнав свою провину і готовий сплатити встановлений штраф.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук