Інститут національної пам'яті виклав в мережу документи ОУН-УПА та КДБ щодо Волинської трагедії
До теми
- Cенат Польщі закликав Сейм встановити день пам'яті жертв українських націоналістів ZAXID.NET
-
Малий прикордонний рух і «Волинська трагедія».
Жертвувати всіма заради купки маргіналів – недалекоглядно ZAXID.NET -
Волинь: парадокси інтерпретації.
Чому визнання етнічних чисток посилить позицію України в українсько-польському примиренні ZAXID.NET
Історики з Українського інституту національної пам'яті (УІНП) виклали у вільний доступ 380 документів з теми польсько-українських відносин у 1942-1947 роках. Про це йдеться у повідомленні на сайті УІНП.
«У колекції – 380 документів, передусім, із розсекречених архівів КДБ. Також великий блок матеріалів взято із архіву Миколи Лебедя, одного з очільників українського визвольного руху. Багато років цей архів вважався втраченим, аж поки 2007 року не був переданий Центру досліджень визвольного руху. Інша його частина зараз зберігається в Гарвардському університеті», - йдеться у повідомленні.
Фото УІНП
У повідомленні УІНП також зазначається, що тема польсько-українського протистояння часів Другої світової війни та у перші повоєнні роки останнім часом наразі набула гострої актуальності. У свою чергу історики нагадують: перебіг конфлікту ще не достатньо вивчений науковцями.
Нагадаємо, що 8 липня Сенат Польщі закликав Сейм визнати Волинську трагедію геноцидом, «здійсненим українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої». Міністерство закордонних справ України заявило, що «опрацьовує реакцію» на таку новину, бо «питання важливе й чутливе».