Інститут національної пам'яті виклав в мережу документи ОУН-УПА та КДБ щодо Волинської трагедії

СуспільствоАндрій Стець, 12 липня 201622180

Історики з Українського інституту національної пам'яті (УІНП) виклали у вільний доступ 380 документів з теми польсько-українських відносин у 1942-1947 роках. Про це йдеться у повідомленні на сайті УІНП.

«У колекції – 380 документів, передусім, із розсекречених архівів КДБ. Також великий блок матеріалів взято із архіву Миколи Лебедя, одного з очільників українського визвольного руху. Багато років цей архів вважався втраченим, аж поки 2007 року не був переданий Центру досліджень визвольного руху. Інша його частина зараз зберігається в Гарвардському університеті», - йдеться у повідомленні.

Фото УІНП

У повідомленні УІНП  також зазначається, що тема польсько-українського протистояння часів Другої світової війни та у перші повоєнні роки останнім часом наразі набула гострої актуальності. У свою чергу історики нагадують: перебіг конфлікту ще не достатньо вивчений науковцями.

Нагадаємо, що 8 липня Сенат Польщі закликав Сейм визнати Волинську трагедію геноцидом, «здійсненим українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої». Міністерство закордонних справ України заявило, що «опрацьовує реакцію» на таку новину, бо «питання важливе й чутливе».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук