Інженер зі Львова створив медичний «евакобус» для бійців АТО

Львівський інженер Михайло Палюх розробив і втілив в життя ідею створення медичного «евакобуса», взявши за основу стандартний львівський автобус ЛАЗ «Лайнер 9».

З автобуса викинули всі стандартні крісла. Їх частково замінили лавки – трансформери вздовж салону. За потреби їх можна підняти, щоб збільшити прохід, або навпаки опустити, утворивши так додаткові місця для сидіння, або ліжка, йдеться в повідомленні Західного регіонального медіа-центру Міноборони України.

Крім цього, конструктор значно посилив каркас автобуса. І на додаткових ребрах жорсткості розмістив кронштейни для польових нош. Кронштейни також зробили комбінованими і мобільними. Тобто за потреби, зайві кронштейни ховаються під стелю і не заважають роботі лікарів. Саме розташування нош продумано так, що вони трішки нахилені до вікон. Це унеможливлює скачування хворого з них.

Також передбачені спеціальні полички-кріплення для медичного обладнання та медикаментів. А в самій машині встановлено посилювач току, який зі звичайної автомобільної напруги робить 220 вольт. Тобто це дає можливість включати будь-яку реанімаційну апаратуру. М’які ресори та ходова лайнера дозволяють транспортувати поранених швидко і без зайвих поштовхів.

Зараз цей «евакобус» перебуває, так би мовити, на озброєнні та успішно працює у 66-му Львівському передовому шпиталі.

«Цей автобус може прийняти за раз 29 важкопоранених або лежачих бійців, – розповів начальник госпіталю підполковник медичної служби Петро Гренько. – Він дуже добрий, коли потрібно евакуювати хлопців на далекі відстані».

Як відомо, часто військові і медики не можуть забезпечити якісне і своєчасне транспортування поранених солдатів спочатку в польові госпіталі, а потім і в інші, більш потужні тилові медичні заклади. Найпоширенішим зараз є санітарний автомобіль УАЗ-452, який позаочі називають «таблетка». Ним перевезти важкопораненого солдата з передової до польового шпиталю ще можна, але проблематично на відстань 200-300 кілометрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук