Кілька фактів про муніципальний велопрокат у Львові
Суспільство

Кілька фактів про муніципальний велопрокат у Львові

Перші пункти прокату велосипедів обладнають до середини літа

Тетяна Слюсарчук, 21 березня 2015 5851 4
фото Некстбайк Україна

За сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), міської ради Львова та компанії «Некстбайк Україна» у Львові невдовзі з’являться перші в Україні пункти муніципального велопрокату.

Спільний українсько-німецький проект передбачає облаштування 20 станцій прокату велосипедів у різних куточках нашого міста до середини літа 2015 року. Безпосередньо у Львові проект будуть реалізовувати фахівці української мережі прокату, продажу та сервісу велосипедів Veliki.ua, які отримали таку можливість у грудні 2014 року, коли виграли грант від німецького уряду та компанії «Некстабайк Україна».

ZAXID.NET зібрав найцікавіші факти про одну із найочікуваніших серед велосипедистів Львова подій у розмові із співзасновником ТзОВ «Некстбайк  Україна» Олексієм Кушкою.

Львів – найбільш «велосипедне місто» країни

Львів було обрано для розміщення першого муніципального велопрокату в Україні на вимогу західних партнерів ­- Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), та компанії «Некстбайк Україна».

На думку експертів GIZ, Львів найкраще підходить для втілення проекту насамперед своєю інфраструктурою та небезпідставно вважається велосипедною столицею країни. Не в останню черг, через прогресивні погляди представників місцевого самоврядування.

Де у Львові будуть перші станції велопрокату 

За результатами опитування компанії «Некстбайк Україна» серед мешканців Львова щодо пунктів розміщення станцій велопрокату, городяни зупинились на 20-ти адресах.

Ось якими були результати опитування серед мешканців Львова

19 березня, на черговій сесії міськради Львова депутати проголосували за ухвалу, якою вже остаточно визначено, де саме розміщуватимуться пункти прокату велосипедів. Згідно з документом, станції прокату облаштовуватимуть за такими адресами:

пл. Ринок, 1;

вул. Університетська, 1; 

пл. Галицька, 20;

вул. С. Бандери, 15; 

вул. Кн. Ольги, 114;

пл. Є. Петрушевича, 1;

пр. Червоної Калини, 36, 81, 109;

вул. Митрополита А. Ангеловича, 28;

вул. Щирецька, 36;

пр. Чорновола, 57, 67;

вул. Сахарова, 7;

вул. Стрийська, 35, 45;

вул. Героїв УПА, 74;

вул. Під Дубом, 7-б;

вул. Лукаша, 1;

вул. Володимира Великого, 52;

вул. Садова, 2а.

Безпосередньо перед встановленням пунктів прокату менеджери проекту узгоджуватимуть місця їх розташування з профільними комітетами міськради.

Як виглядатимуть пункти велопрокату

Пункт велопрокату «Некстабайк» - це повністю автоматизована система прокату велосипедів, що буде доступна користувачам 24 години на добу та сім днів на тиждень і є частиною системи громадського транспорту міста.

Велосипеди монтуються швидко або на відкритому громадському просторі, або у постійно діючому прокатному терміналі.

Ось як виглядають станції велопрокату від «Некстабайк»

Станції обладнані автоматичною системою блокування, що захищає від крадіжок та вандалізму.

Одна із останніх розробок програмістів німецької компанії «Некстабайк» - бортовий комп’ютер велосипеда з GPS- передавачем: достатньо лишень прикласти картку до нього і велосипед буде розблоковано.

Скільки велосипедів буде на одній станції прокату

На одній станції «Некстбайк» у Львові планують розміщувати по 10 велосипедів. Можливо у пунктах прокату у центральній частині міста їх буде більше.

За попередніми даними, у Львові планують розмістити станцій велопокату на 220 велосипедів.

Як це працюватиме

Прокат і повернення велосипеда здійснюються автоматично: як тільки ви провели оплату в платіжному терміналі, можете брати велик зі станції. Щоб повернути його назад, достатньо вставити переднє колесо у велостійку: система автоматично заблокує велосипед. Термінали живляться від сонячних батарей, тому не має потреби витрачати додаткові кошти на їхнє обслуговування.

Для оплати можна використовувати кредитні картки, картки клієнтів або спеціальний мобільний додаток.

За результатами опитування серед львів’ян менеджери компанії «Некстбайк Україна» розглядають впровадження трьох типів оплати за прокат велосипедів: за безпосереднє використання (Pay as You Go), іншими словами "Сплачую, поки вкручую!" а також в режимі «Місячний абонемент» та «Річний абонемент».

Скільки коштів буде витрачено на реалізацію проекту

На встановлення перших 20-ти пунктів велопрокату у Львові планують витратити 750 тис Євро. Ці кошти – це гроші німецького уряду у рамках GIZ, а також інвестиції великого бізнесу, який проявив інтерес до проекту останнім часом.

Також, керівники «Некстбайк Україна» ведуть перемовини з компаніями-інвесторами з тим, аби в майбутньому ті розширили фінансові вливання до проекту, що дозволить збільшити кількість пунктів велопрокату у Львові з 20-ти до 50-ти протягом 5-ти років.

Окрім великих грошей у проект можуть увійти і невеликі точкові інвестиції: кілька власників готелів та торговельних центрів Львова вже виявили бажання побачити станції прокату велосипедів біля своїх підприємств.

Коли у Львові з’являться перші пункти прокату велосипедів

Перші станції велопрокату з’являться у Львові орієнтовано до середин літа цього року. Якщо не виникне бюрократичних труднощів, пов'язаних з доставкою з Німеччини необхідних комплектуючих  та конструкційних елементів майбутніх станцій та велосипедів, то до монтажу пунктів прокату приступлять на початку липня.

Якими будуть тарифи на прокат

Тарифи за користування системою велопрокату поки що знаходяться на стадії обговорення. Ймовірно, місячний абонемент на послугу з винайму великів буде коштувати від 120 до 160 грн, річний  - близько 800 - 1000 грн. 

Довідка

Німецька компанія  «Nextbike GmbH»  була заснована у 2004 у Ляйпцігу як регіональне підприємство. Сьогодні станції велопрокату від цієї компанії розміщені у 14 країнах та 80 містах світу.

Зокрема, понад 15 000 велосипедів від «Nextbike GmbH» щодня винаймають мещканці Австрії, Швейцарії, Латвії, Туреччині, Польщі, Угорщини, Хорватії, Болгарії, Кіпру, Азербайджану, Об’єднаних Арабських Емарітів і Нової Зеландії та Німеччини.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) працює від імені німецького уряду з 1993 року для підтримки України в її перехідний період. 

GIZ на даний час працює в Україні від імені п'яти німецьких міністерств і Європейського Союзу (ЄС). Співпраця спрямована на наближення України до ЄС та  впровадження реформ  у політичній, соціальній, економічній, культурній та екологічній ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Марія Панчишин 21 березня 2015, 21:25

  Якщо чисто практично - 10 велів на кожну станцію МАЛО. Це навіть якщо не вводити абонементи. Тому що Львів - це веломісто, тут людей що користуються роверами - дуже багато. А навіть ті, хто має власні ровери, частіше почнуть користуватись прокатними, бо у Львові овери, що є у власності - часто крадуть. Ніхто не хоче зайвий раз наражатись на небезпеку. А що стосовно місячного абонементу - станції просто будуть стояти пустими! Нащо повертати ровер негайно після використання, якщо є абонемент? Ровер може постояти і в хаті... Добу або декілька... І сенсу від того прокату буде в ліпшому випадку лише власникам - гроші капають і добре. А користі власне людям - навряд. Користуватись нема буде чим.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Писок Андрій 22 березня 2015, 00:06

  Та ладно, люди запускали вже такі прокати не раз, думаю розберуться з кількістю. Мають довести до приблизно одного велосипеда на 1000 чоловік

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Тимофій Оліярник 21 березня 2015, 20:35

  На встановлення перших 20-ти пунктів велопрокату у Львові планують витратити 750 тис Євро блін ви що в сосну вдарилися)))))))) 100 тис євро потратять а остальні вкрадуть....20 пунктів прокату на кожному по 10 вел-200 вел на всі точки....це що виходить що 200 вел...і терміналів і робота коштує 750 тис.євро....да..нас дальше дураками роблять...))))

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Людина Журбинка Фейл 22 березня 2015, 13:47

  Якщо велосипеди фірмові з GPS то можуть коштувати 1000+ євро. Крім того, має бути якийсь офіс.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук