КНР може вчинити з Гонконгом так само, як Росія з Україною, - Financial Times
Протест в Гонконзі став найбільшим політичним викликом офіційному Пекіну за останні 25 років. Однак цього разу офіційна влада Китаю у кращому становищі, ніж у 1989 році, коли студенти влаштували протест у столиці на площі Тяньаньмень.
Про це йдеться в аналітичній статті газети Financial Times, передає DT.UA.
Сьогодні Китай без сумніву є однією з найбільш економічно впливових країн світу. До того ж, на відміну від подій, які сталися в Пекіні 25 років тому, сьогоднішній протест відбувається не в столиці, а на периферії.
Комуністична влада намагається заблокувати новини з Гонконгу, офіційна китайська преса не пише про протести. Однак якщо демонстрації продовжаться, Пекін може зіграти на прихованому протистоянні жителів материкового Китаю і Гонконгу.
Жителі анклаву демократії сприймають китайців з материка, як «необтесаних чужаків», а ті в свою чергу вважають жителів Гонконгу «розбещеними шмаркачами, які непатріотично нудьгують після визволення від британського гніту».
На думку експертів, офіційна реакція на події в Гонконзі, можливо, нагадує реакцію Росії на демонстрації в Україні.
«Українців і гонкогців вважають у Москві та Пекіні «братами», поки вони «грають за правилами». Але, як тільки вони починають відстоювати свої інтереси, їх відразу ж називають інструментом західного імперіалізму», - йдеться у статті.
Автор зауважує, що, безумовно, Гонконг входить до складу Китаю в той час, як Україна – незалежна і суверенна країна... «але насильницьке вирішення проблеми протестів в Гонконзі підірве відносини між Китаєм і Заходом майже так само, як анексія Криму зруйнувала співробітництво між Росією і Заходом».
Експерти американського видання вважають, що в інтересах усіх сторін конфлікту, щоб Пекін прийняв розумне рішення, і демонстранти розійшлися по домівках, зберігши стабільність в Китаї і світовій економіці».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кілька днів поспіль на вулицях міст Гонконгу тривають багатотисячні протести. Участь у них бере місцева молодь, яка виступає проти китайських реформ виборчого законодавства. Акція протесту нагадує одночасно київський Майдан і американський рух Occupy. Проти демонстрантів задіяно загони поліції спеціального призначення.