Княжицький пояснив повідомлення Інтерполу про його розшук
Нардеп звинуватив у фальшивому повідомленні про зґвалтування російського бізнесмена
Народний депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький назвав сфальшованою і наклепницькою інформацію, опубліковану офіційним сайтом Інтерполу про його розшук за підозрою у зґвалтуванні неповнолітньої у Камбоджі. Княжицький навів докази , що у день «злочину» він працював у Києві, а ініціатором фальшивки назвав російського бізнесмена Костянтина Кагаловського, який свого часу був інвестором заснованого Княжицьким телеканалу ТВі.
У повідомленні прес-служби Княжицького, опублікованого у понеділок, стверджується, що про появу на сайті Інтерполу інформації про його розшук із звинуваченням у зґвалтуванні він дізнався ще у п’ятницю, 20 березня, і того ж дня надіслав відповідний запит в українське бюро Інтерполу.
Українське бюро надало наступну відповідь:
У повідомленні прес-служби депутата наголошується, що у день, коли нібито стався цей злочин – 9 вересня 2011 року – Княжицький перебував у Києві, а не в Камбоджі.
«Ввечері з 8 на 9 вересня 2011 року Княжицький знаходився у Києві та вів телепрограму «Вечір з Миколою Княжицьким». Гостями телепрограми були Левко Лук’яненко, Микола Томенко, Мрідула Гош та інші. Програму подивилося 1,5 млн осіб, – йдеться, зокрема, у повідомленні, опублікованому на сайті Еспресо TV. – Різниця з часом між Києвом та Пном-Пенем складає 5 годин. Час польоту від Києва до Пном-Пеня – 12 годин. Прямого авіазв’язку між цими містами не існує. За даними прикордонної служби України, у цей час Княжицький знаходився в Україні».
Микола Княжицький заявив, що ініціатором цієї фальшивки є російський бізнесмен Костянтин Кагаловський, який протягом останніх місяців проживає в Москві і який був певний час інвестором і власником телеканалу ТВі, заснованого Княжицьким у 2008 році.
«Між Княжицьким та Кагаловським виник конфлікт після того, як останній хотів запросити ведучим програм ТВі російського пропагандиста, віце-президента компанії «Роснефть" Михаїла Лєонтьєва, який в Україні оголошений персоною нон грата. Лєонтьєв, за його твердженням, є другом дитинства Кагаловського та його хресним батьком», –йдеться у заяві народного депутата.
Княжицький також звертає увагу, на те, що звернення Камбоджі до Інтерполу датоване 11 березня 2015 року, тобто майже через чотири роки після самого «злочину». Натомість появу такого звинувачення саме тепер Княжицький пов’язує із візитом до Москви 2-4 березня 2015 року міністра закордонних справ Камбоджі, який допомагав організовувати Кагаловський.
«Я переконаний, що тиск та погрози на мою адресу, а також спроби скомпрометувати мене організовані московськими спецслужбами через те, що я ініціював заборону російських пропагандистських телеканалів та серіалів, які паплюжать Україну та українців», – сказав Микола Княжицький.