Консул США закликав не довіряти посередникам з оформлення лотерейних анкет Green Card
Аби не стати жертвою шахрайства у процесі участі у лотерейному розіграші на отримання диверсифікаційних (Green Card) віз для в’їзду до США варто відмовитись від агентів–посередників, які за певні кошти надають послуги із заповнення анкет.
Про це 11 вересня під час прес-конференції у Львові сказав віце-консул консульського відділу Посольства США в Україні Джон Сароф.
«Участь у розіграші, зокрема у частині заповнення лотерейних анкет Green Card надається Держдепом США безкоштовно, це можна зробити тільки он-лайн на офіційній сторінці за адресою www.dvlottery.state.gov. Будь-які інші інтернет-ресурси, які пропонують це зробити на своїх сторінках - не є офіційними, не є частиною програми Green Card», - пояснив консул США.
Він наголосив, що Держдеп не рекомендує надавати особисті дані посередникам, бо вони не мають ніякого стосунку до програми Green Card. Понад те, всі послуги із заповнення он-лайн анкети і до моменту подачі візових документів у консульство США, у разі якщо особа стала переможцем лотереї, є безкоштовними.
«Наголошуємо, посольство не проводить акредитації компаній-посередників з оформлення лотерейних анкет, і якщо ви зустрічаєте агента, який стверджує що посольство довіряє йому, і дає дозвіл надавати такі послуги – ця інформація неправдива», – роз’яснив Джон Сароф.
Віце-консул також попередив, що користуючись послугами посередників, можна стати жертвою шахрайства, бо ці люди, заповнюючи замість когось форму на сайті, можуть просити додаткових коштів. Наприклад - за отримання статус-коду підтвердження реєстрації анкети учасника, який генерується системою автоматично після завершення процесу заповнення лотерейної анкети.
«Окрім того, такі агенції можуть просити додаткових коштів за саму Green Card, яку ви, згідно з процедурою, можете отримати тільки після прибуття на територію США, і тільки за адресою, яку попередньо вказали у процесі оформлення візових документів у посольстві Сполучених Штатів у своїй країні», – пояснив консул.
Він розповів, що особа, яка має намір брати участь у лотерейному розіграші на отримання диверсифікаційної візи насамперед має відповідати двом вимогам: по-перше, бути уродженцем країни, яка того чи іншого року бере участь у програмі Green Card (певна країна може бути виключена із розіграшу, якщо кількість її іммігрантів до США впродовж останніх 5 років перевищує 50 тисяч осіб, – ред.); по-друге, ця особа має мати повну середню освіту або мати 24 місяці досвіду роботи у певній галузі за останні п’ять років.
«Кожна людина має право подати свою заявку тільки один раз, – каже Джон Сароф. - Не рекомендуємо заповнювати анкету кілька разів поспіль, розраховуючи, що це збільшить ваші шасни на виграш, навпаки, такими діями ви себе дискваліфікуєте».
Заявки на участь у лотереї у паперовій формі не приймаються, а факт зарахування системою анкетних даних, як і інформація про перемогу у лотереї не може бути підтверджена жодним електронним повідомленням, отриманим на е-мейл адресу.
«Держдеп не надсилає жодних повідомлень на ваші електронні скриньки, якщо ви щось подібне отримали, то це не має стосунку до програми Green Card», – розповів Джон Сароф.
Термін подачі лотерейних анкет на отримання Green Card - 2016 стартує на початку жовтня, конкретні дати зазвичай оголошують вкінці вересня кожного року. Триває прийом анкет два місяці.
Перелік документів, які треба надати у посольство вже після того, як ви стали переможцем лотереї, можна отримати на сторінці https://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/.