Країни Балтії і Польща звинуватили Білорусь в «гібридній атаці» на ЄС
Країни закликали ООН відреагувати на потік нелегальних мігрантів з Білорусі
Польща, Литва, Латвія та Естонія у своїй спільній заяві закликали ООН відреагувати на потік нелегальних мігрантів з Білорусі, назваши ситуацію «гібридною атакою» режиму Лукашенка на ЄС. Про це пише Deutsche Welle.
«Ми закликаємо Управління Верховного комісара ООН у справах біженців вдатися до активних кроків для сприяння розв'язанню цієї ситуації, а також вимагати від Білорусі дотримання своїх міжнародних зобов'язань», – йдеться в заяві.
Автори заяви зазначили, що приймуть мігрантів, які перетнули кордон, але просять ЄС ввести нові обмеження.
Вони нагадують, що використання біженців як зброї загрожує регіональній безпеці Європейського Союзу та є серйозним порушенням прав людини.
Що відбувається на кордоні Литви та Білорусі
Потік незаконних мігрантів в Литву через кордон з Білоруссю різко збільшився за останні кілька місяців – після того, як Литва запровадила проти Білорусі санкції за репресії режиму Лукашенка проти протестувальників.
2 липня через різке зростання кількості нелегальних мігрантів з боку Білорусі уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації. Пізніше литовська влада також оголосила про будівництво паркану з колючого дроту на кордоні з Білоруссю, а президент Литви Гітанас Науседа підписав поправки до законодавства, які обмежують мігрантів у правах.
Загалом протягом останнього місяця до Литви прибули понад 2450 людей – це майже у 33 рази більше, ніж минулого року, і в 66 разів більше, ніж у 2019 році. Здебільшого мігранти є громадянами країн Близького Сходу, найчастіше Іраку.
Усіх нелегальних мігрантів литовські прикордонники розвертають до Білорусі. Тим нелегалам, які погодяться добровільно покинути Литву і повернутися в країну походження, віднедавна почали платити по 300 євро.