Культурні події Львова на вихідні 1-2 вересня
Куди піти у Львові на вихідні. У місті відтворять бій УГА, відкриють сезон в філармонії та вшанують пам'ять жертв Янівського табору.
На «Знесіння Фесті» відтворять бій УГА.
У Львові вшанують пам’ять січових стрільців. У неділю у «!FESTrepublic», що поблизу Замкової гори, вдруге влаштують «Знесіння Фест». На фестивалі реконструктори відтворять бій Галицької армії проти польського війська. Чутно буде стрілецьких пісень, обіцяють частування польовими стравами та безліч майстер-класів. Це і ліпка з глини, і вибійка, і плетіння з соломи. Концертуватимуть гурти «Wszystko» і «Ретровай». Вхід вільний.
«Буде приготування їжі часів січових стрільців від пані Стефи, яка буде частувати також усіх гостей приготованою стравою. І завершить наш фестиваль виступ трьох гуртів», – розповіла співорганізаторка Юлія Гвоздович.
У філармонії стартує новий сезон.
У Львівській обласній філармонії стартує новий сезон. Цієї неділі, 2 вересня, до Львова приїде французька піаністка Кім Барб’є, аби разом із симфонічним оркестром філармонії виконати Концерт для фортепіано з оркестром Фридерика Шопена. А також звучатимуть «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика і Симфонія №4 Йоганнеса Брамса. Загалом музиканти обіцяють відіграти цього сезону близько 600 концертів.
«Буде багато цікавої сучасної музики, яку наш оркестр не грав. І багато української музики. Нам треба підтримувати культуру, за яку ми боремося», – розповів Тарас Криса, головний диригент симфонічного оркестру філармонії.
В урочищі «Піски» звучатиме «Трагічна» симфонія Малера.
Вшанувати жертв Янівського табору запрошують усіх охочих. Опівдні біля Ратуші організаціям, які бережуть єврейську спадщину, вручать символічні скляні ключі від синагоги. По обіді на території самого колишнього табору, що на вул. Ковча, 60, музиканти Ukrainian festival orchestra виконають дві частини симфонії №6 – «Трагічної» – Ґустава Малера. А о 17:00 на Просторі синагог ансамбль «Вернічкес» дасть концерт-молитву. До слова, музей «Територія Терору» запрошує на виставку про історію табору примусових робіт.
«2 вересня для Львова буде музичним, але й трагічним. Днем, коли ми будемо згадувати, пам’ятати і говорити», – розповіла директорка музею «Територія Терору» Ольга Гончар.