Культурні події на вихідних у Львові
«Проект Івасюк», моновистава про кохання, концерт гурту «Кому вниз» та проект «Шевченко Revolution»
«Проект Івасюк» поєднає джаз і етно.
Івасюк буде різним – догодить і старшим меломанам, і молоді. У четвер, 8 березня, в Львівській опері лунатимуть пісні українського композитора Володимира Івасюка. Деякі твори – у виконанні «Піккардійської терції» та Тараса Чубая – зазвучать класично. Проте готують і джазовий сюрприз – в інтерпретації Брії Блессінг та гурту «Shockolad». Після чотирирічної перерви проекту прем’єрою для слухача стане етно-гурт «Kurbasy».
«Які би геніальні твори не були написані композитором, його музика повинна розвиватися. Хоча це спірна думка. Але «Проект Івасюк» для того й є, щоби люди могли прийти, послухати, порівняти і мали про що поговорити потім», – вважає організатор проекту Андрій Сидор.
«Про що мовчать чоловіки» — вистава про різну психологію закоханих.
Про що мовчать чоловіки – дізнаєтеся у четвер, 8 березня, у Першому театрі. Актор Олексій Гнатковський з Івано-Франківська розповість у моновиставі про різне мислення чоловіків і жінок. Цю комічну виставу називають ще й «Дикун Forever». Вона створена на основі матеріалу американського сімейного психолога Роба Беккера, що десятки років спостерігав за парами. Він сам зіграв цю п'єсу понад 700 разів на Бродвеї. Відтоді «Дикун» ввійшов до Книги театральних рекордів, як найтриваліше соло-шоу. Матеріал ставлять у 45 країнах світу. В Україні це перша постановка українською.
«Вистава не так про те наскільки ми різні, а про те, як нам потрібно бути разом. І як чоловік боготворить жінку. Все про кохання», – пояснив продюсер, режисер моновистави Давіс Колбергс.
«Кому вниз» концертом відзначить 30-річчя творчості.
У FESTrepublic стартує проект «Українське вибране». Перший сезон у п’ятницю, 9 березня, розпочинає гурт, на піснях якого виросло кілька поколінь українців, – «Кому вниз». Хлопці, яких називали «Чорними козаками» і які стали символом української андерґраундової музики, святкують 30-річчя на рок-сцені. Перед концертом на фанів чекатиме зустріч із зірками, під час якої вони зможуть привітати музикантів.
«Після фан-зустрічі буде виставка їхніх раритетних фотографій та тих речей, які важливі були музикантам. Вони ще не оголошували, що це буде, але за день до концерту ми будемо знати», – розповіла прес-секретарка FESTrepublic Оксана Ємець.
Проект «Шевченко Revolution» обіцяє вразити сучасністю.
Унікальний проект «Шевченко Revolution» запрошує до Львівської філармонії. Тут у неділю, 11 березня, твори Кобзаря зазвучать під музику різноманітних стилів: блюз, R'n'B та неокласика. Революційний проект надумав собі львівський композитор Дмитро Кацал. У програмі – улюблені пісні самого Тараса Григоровича та його вірші у стильній обробці. «Мені однаково, чи буду жить в Україні, чи ні» в стилі R'n'B виконає хорова капела «Дударик», симфонічний оркестр та рок-група. В стилі кантрі-блюз зазвучить поезія «Ой, вигострю товариша», а «Садок вишневий» лунатиме, наче в Тіролі.
«Те, що порве, я так думаю, свідомість людей, – це «Місячна соната» Бетховена, на яку мені вдалося покласти вірш Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя», – розповів диригент, композитор, автор проекту Дмитро Кацал.