ЛОДА відповідальна за нову ділянку під сміттєзвалище, - Сех
Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді і голова постійної комісії з питань екології Ірина Сех 6 вересня на спільній сесії Львівської облради та Львівської міськради заявила, що якщо питання сміттєзвалища у Грибовичах не вирішать до Євро-2012, то воно не вирішиться ніколи.
Сех наголосила, що Грибовицьке сміттєзвалище – це, як співав Миронов, «остров Невезения в океане есть».
Вона сказала, що за 10 років зроблено єдиний позитивний крок – це державна екологічна експертиза, але і до неї в Ірини Сех дуже багато запитань. Зокрема, І. Сех ставить під сумнів результати експертизи, оскільки, за її словами, «Львівська політехніка», яка проводила експертизу, до останнього дня не мала дозволу на роботи: «Маю питання до так званих дослідів, які проводила «Львівська політехніка» за 300 тис. грн з міського бюджету», - пояснила вона і додала, що, за її інформацією, університет не виконав технічного завдання.
«Маємо бути свідомі. Ніяку адміністрацію і виконавчу владу не цікавить наше здоров’я. Вони засідають лише тоді, коли ми проводимо комісії чи сесії. Чому голову ЛОДА не цікавить така важлива проблема? На жодне засідання, на яке ми його кликали, він не з’явився», - сказала Ірина Сех.
Також вона зазначила, що має питання до того, чому машини з інших територій вивозять сміття на Грибовицьке сміттєзвалище. Також вона наголосила, що центр з фільтрації, на який витратили 600 тис. грн, стоїть сьогодні як сарай: «На черговій сесії ми знову будемо слухати що зроблено, якщо ми сьогодні не вирішимо цю проблему, діти нам не простять».
Водночас вона наголосила, що питання пошуку нової ділянки під сміттєзвалище – це виключно відповідальність ЛОДА.
Аналогічну думку озвучив і депутат від партії «Відродження» Ярослав Дубневич. Крім того він сказав, що якщо місто бере на себе проведення тендеру щодо рекультивації сміттєзвалища в Грибовичах, то має нести відповідальність за його реалізацію. Також він запропонував, щоб ЛОДА облікувала всі гудрони на території сміттєзвалища, взяла їх на баланс і спільно з профільним міністерством розробила програму їх утилізації.
Крім того, він звернувся до влади Львова з вимогою при визначенні нового інвестора Львівського маслозаводу зобов’язати цього інвестора утилізувати гудрони заводу. Також він запропонував переглянути тариф на вивезення і складування твердих побутових відходів, адже на сьогодні, за його словами, він становить 21 грн. Зокрема, ¾ - за перевезення сміття і ¼ суми - на складування сміття.