Львів’янин в домашніх умовах налагодив міні-підприємство з пошиття шевронів
Щодня, уже понад два місяці, львів’янин Віталій Українець створює легендарних «укропів» та «кіборгів». Чоловік шиє і польові шеврони – у зелених тонах, і парадні, кольорові, які військові одягають у святкові дні.
Уся система вишивання – комп’ютеризована. Спершу потрібно вибрати на комп’ютері малюнок, який слід вишити, а далі справа техніки: натиснути декілька кнопок і голка з ниткою самі виводять малюнок на тканині. 650 стібків за хвилину і через 20 хв шеврон готовий. Відтак потрібно лише обрізати зайві нитки та пришити липучку із зворотного боку.
Замовляють шеврони щодня, переважно волонтери, котрі купують їх як подарунок для бійців. «Замовлення було навіть з Франції. Чоловік казав, що подарує шеврони друзям, вони такого ще не бачили», – розповів Віталій Українець.
Основне призначення шевронів – розпізнавальне. Завідувач музею Академії сухопутних військ, полковник Михайло Слободянюк наголосив, що насправді це нарукавна емблема, адже слово «шеврон» – це лише армійський жаргонізм, що в перекладі з французької означає «кут».
«Оця емблематика сприяє формуванню корпоративного духу, солдат починає пишатись своєю частиною, тобто це певний елемент виховання. От його зараз використовують українські військовослужбовці, особливо на сході», – додав він.
Українська військова символіка – наймолодша у світі. Їй трохи більше ста років. За словами експерта, під час створення емблем чи, як всі кажуть, шевронів, немає жорстких правил. Головний тут символізм. «Так! Українці – укропи, це така наша рослинність, яка не дає можливості російським будякам на нашій території виростати», – зазначив Михайло Слободянюк.
Хоча шеврони з «кіборгами» та «укропами» – це неофіційна армійська символіка, проте вони вже встигли стати найвідомішими.