Львів'янка звинувачує працівника банку у самовільному використанні її персональних даних

Головні Новини за 21 січняВікторія Іваскевич, 21 січня 2015, 18:59 0

Львів'янка Соломія Назаркевич написала низку звернень у Національний банк України, Генеральну прокуратуру та Державну службу з питань захисту персональних даних, оскільки оператор кол-центру «Укрексімбанку», як вона вважає, двічі порушив її права. Вперше, коли відмовився обслуговувати дівчину державною мовою. А вдруге, коли використав її персональні дані, які були у базі фінустанови.

Соломія каже, що розраховувалась карткою через Інтернет і дещо перевищила ліміт. Зробити покупку не вдалось, а за деякий час їй подзвонили із банку. Припускає, аби дізнатись, чи бува карткою не скористались шахраї.

«Мені подзвонив чоловік, який розмовляв російською, але там прозвучало слово «Укрексімбанк», я так зрозуміла, що це представник банку, попросила перейти на українську, але він відмовився і поклав трубку, а через години дві після того, я розраховувалась в супермаркеті і виявилось, що картка заблокована», - згадує дівчина. 

За її словами, представник банку заблокував картку, зіславшись на те, що до Соломії начебто не додзвонився. Дівчина припускає, що каменем спотикання стала власне українська мова. Тож за допомогою звернулась до Святослава Літинського, який через суди неодноразово відстояв "солов'їну" і на панелі іноземної техніки, і в паспорті. 

«Ситуація в банках з мовою є не дуже доброю. Зокрема, мені відомо про чотири чи навіть п'ять позовів, коли людям видають квитанцію з платіжного терміналу іноземною мовою, або виписки по банківських рахунках іноземною мовою», - зауважив Літинський. 

Ситуацію почали активно обговорювати у Faceboоk, а на адресу банку та інших відомств посипались звернення. 

«Ми з Соломією звернулися до Національного банку України, до «Укрексімбанку». Також ми звернулися в прокуратуру», – розповів Літинський. 

Однак після інциденту із Соломією, про себе нагадав той ж оператор кол-центру. Однак дзвонив з власного номера. 

«Він вибачався і просив, щоб я не відправляла цих звернень. Але я і так їх вже відправила на той момент. Плюс, я не розумію, звідки він взяв мій номер телефону, тому що це приватні дані, які є в базі даних і я не знаю, яким чином він отримав до них доступ», – скаржиться Соломія.   

Згодом дівчина написала ще заяву про неправомірний доступ до персональних даних та скерувала її в Нацбанк і Державну службу України з питань захисту персональних даних.  Тепер чекає реакції від установ. 

А в самому банку журналістам повідомили, що отримали звернення і проводять перевірку. Про результати обіцяють повідомити. А от щодо персональних даних запевняють: вся інформація захищена і досі не відомо про жоден витік даних за межі банку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук