Мешканці новобудов на вул. Пулюя у Львові більш ніж півроку живуть без газу
З травня 2015 року мешканці житлового комплексу «Набережний квартал» у Львові (на вул. Пулюя) живуть без газу, а інколи навіть й без електрики. У них досі не запрацювали газові котли. У теплу пору року люди обходились без тепла, а зараз змушені мерзнути у власних квартирах.
Забудовник здав в експлуатацію вже три під’їзди. Із 240 квартир заселені близько 60. Через різницю температури на вулиці та в помешканнях люди не закривають шаф, а з підлоги щокілька годин збирають конденсат, пояснює мешканка кварталу Катерина Лаврик.
Сім’я Лавриків заселилась сюди у липні минулого року. Та нова квартира вже потребує ремонту. По стінах «поліз» грибок, тож аби хоч трохи забрати вологість, вигадали осушувач повітря.
«Коли є світло, заморожуємо воду в пляшці і потім на цій холодній замерзлій пляшці конденсується вода. Он вона бачите скільки (показує воду у посудині, – ред.) – це все вологість за 12 годин приблизно», – розповів мешканець Олег Лаврик.
У квартирах ставлять електрообігрівачі, але вони не рятують. Електрична підстанція не працює на повну потужність, тож світло працює з перебоями. У «Львівгазі» пояснюють – газ підключать, коли в забудовника буде порядок з документами.
«В нас в грудні поступили документи. Було чимало зауважень. На сьогодні ці зауваження допрацьовуються замовником. Тобто ми чекаємо від них, якщо вони допрацюють ті свої зауваження, тоді будемо приймати в експлуатацію і пускати газ», – пояснив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.
Державні норми дозволяють проводити газ до 10-го поверху. Житловий комплекс звів 12. Тож дозвіл на виняток з правил забудовники просили у Мінрегіонбуді. Ті дали добро, але попросили довідку виконавчого органу про неможливість під’єднатись до системи центрального теплопостачання.
«Через цю довідку, виходить, ми вже змайстрували газорозподільну підстанцію, газ уже поданий по суті на «Набережний квартал». У нас немає юридичної можливості зараз просто повернути вентиль, щоб подати газ», – розповів прес-секретар ЖК «Набережний квартал» Анатолій Шалаєв.
У міській раді не поспішають давати таку довідку, адже парапетний тип котлів, які змонтовані у будинку – небезпечний для здоров’я людей. Оскільки труби виходять назовні. Тож найбільша концентрація вуглекислоти на рівні середніх поверхів.
«Ми, власне, доходимо тут до компромісу, що руйнувати того не потрібно. Люди погодились, що вони будуть вимагати від забудовника облаштувати до тих парапетних котлів систему коминів, щоб ці продукти згоряння виводились централізовано», – сказав начальник міського управління житлового господарства Юрій Голець.
Забудовник на це погодився. Тепер у міській раді чекають документів від забудовника, та письмового прохання під’єднати газ від мешканців. Тоді цю справу розгляне виконавчий комітет.