Ми однією рукою будуємо, а іншою – нищимо, - Терех
Відео до теми
8 серпня ZAXID.NET провів чат-конференцію із головою Залізничної районної адміністрації Мироном Терехом. Він розповів про ремонти доріг і тротуарів, стихійну торгівлю, роботу ЛКП, перспективи розвитку мікрорайонів та зупинки громадського транспорту.
На ремонт тротуарів виділено 1 млн грн
Скажіть, будь ласка, коли відремонтують вул. Виговського від Мотозаводу до вул. Патона?
Вулиця Виговського є в планах на ремонт. Підрядник - «Онур». Сьогодні ремонт не розпочатий з однієї причини – фінансування. Виділені для авансу 550 тис. грн. На таку ж суму лежить платіжних доручень з 28 травня, а 15 липня пішли перші 100 тисяч. На жаль, більше не пішло і з цього питання ми зараз інтенсивно ведемо переговори з казначейством. Сподіваюся, найближчим часом гроші виділять і роботи розпочнуться.
Також питання щодо ремонту вулиці Залізничної. Запитують, коли проведуть капремонт від Привокзальної до Шевченка?
Ділянка вул. Залізничної до вул. Ясної в не дуже гарному стані, але вона є проїзна, викладена бруківкою і колись була заасфальтована. Час від часу з’являються ями, які ми латаємо. Вона проїзна, хоча, звичайно, не в такому стані, як відремонтована Кульпарківська. І друга ділянка від вул. Ясної до Шевченка. Там буде вестися будівництво. Цю ділянку не просто треба ремонтувати, а треба будувати дорогу з нуля. Зараз доцільності будувати дорогу немає, оскільки на тому майданчику буде будівництво. Якщо побудувати дорогу, то вона знищиться через будівництво. Водночас ця дорога має стратегічне значення, бо з’єднує вул. Шевченка і Городоцьку. Думаю, в перспективі цю дорогу збудують, але спочатку треба освоїти території колишнього «Автонавантажувача». Там починають будівництво житлових будинків. Я не знаю точно, що там є, але будівництво сьогодні ведеться. Відповідно, там важка техніка. Через рік-два, коли завершать будівництво, дорога буде зроблена.
Запитують, чому нема дороги до 5-го парку, щонавул. Рудненській і до МРЕВ на вул. Курмановича?
Дорога є. До 5-го парку вул. Рудненська і від вул. Сяйво дорога в нормальному стані, але там, де старий міст, дорога потребує щорічного ремонту. На дорозі на вул. Курмановича проведений поточний ремонт. Щоб зробити капітально потрібні кошти, а сьогодні вона не у планах.
Коли відремонтують другу частину вулиці Сяйво?
Частину вул. Сяйво зробили у 2010 році, але через брак коштів в плани на цей рік не включена, бо не є в аварійному стані. В перспективі має бути дороблена, як і перша половина. Будемо планувати на наступний рік.
Коли відремонтують асфальтовану частину Шевченка від кінцевої трамвая №7 до супермаркету Сільпо?
Це частина Шевченківського району, тому, коли це буде я не можу сказати.
Скажіть, коли відремонтують бруковану вулицю Шевченка від Городоцької до кінцевої трамвая №7?
Вона потребує ремонту, як і тротуари, але до неї не дійшла черга. Цього року робимо від «Магнусу» до церкви Анни. Думаю, в наступні роки заплануємо і цю вулицю. Вулиця є стратегічно важлива. Але за рік не можна зробити всі вулиці.
Коли відремонтують асфальтовану частину вулиці Городоцької від жиркомбінату до вулиці Виговського?
Вул. Городоцька на цьому відрізку є в нормальному стані. Там, де є шляхопровід, вулиця нормальна (кожного дня їжджу цією дорогою), але цей шляхопровід є в аварійному стані. З цього приводускеровані листи до уряду, щоб держбюджет профінансував реконструкцію шляхопроводу. Після реконструкції цю частину дороги зроблять.
Які перспективи створення нормальної дороги від Городоцької до Шевченка через Залізничну і територію Сільмашу?
Я вже казав, оскільки там будівельний майданчик, немає доцільності робити вулицю. Частину дороги зроблять забудовники.
На яких вулицях цього року відремонтують тротуари? Скільки на це виділено грошей?
На це виділено 1 млн грн. Включені вул. Виговського, 34-32, вул. Патона, де зараз ведуться роботи, вул. Гніздовського до вул. Широкої, вул. Левандівська і вул. Декарта. На вул. Патона роботи майже завершені. На вул. Гніздовського йдуть підготовчі роботи. Такі ж роботи розпочнуться по вул. Левандівській. Проблема у фінансуванні. На сьогодні половина платіжних доручень лежить у казначействі. Тому є затримка, але роботи ведуться.
Коли відремонтують тротуари на вулицях, де було відремонтовано дороги - Городоцька, Сяйво?
На вул. Городоцькій є ділянки, де є нормальні тротуари, а на частині від Сільмашу роботи незавершені, бо немає фінансування. Ремонт тротуарів проводитимуть щороку згідно з фінансуванням. У місті є програма ремонту тротуарів, щоб не було незручностей для людей з особливими потребами та жінок з дитячими візочками. Зараз ведуться роботи на вул. Городоцькій. Зі сторони непарних номерів вул. Сяйво тротуар у більш-менш нормальному стані на відміну від тротуарів на вул. Гніздовського.
На вул. Левандівській тротуари відсутні. Крім цього, вулиця досить широка, щоб зробити велодоріжку. Мешканці просять зробити розмітку.
Від переїзду до Левандівської, 28 заплановано зробити, але там досить вузький тротуар, бо є зелена зона. З другої сторони Левандівської є тротуар, але його не ремонтуватимуть наступного року, бо тротуар не в аварійному стані.
«Стихійна торгівля – одна з найбільших проблем»
Запитання про нові зупинки які поставили на Левандівці і вул. Шевченка. Мешканці кажуть, що вони не у найкращому стані і просять привести їх до ладу.
Місто має програму щодо уніфікації зупинок, щоб цим займалися кілька фірм, які б і обслуговували ці зупинки. Думаю, наступного року розпочнеться ця програма, щоб зупинки були з лавочками, табличками. Там проблеми з тим, що підприємці, які хочуть робити зупинки, хочуть продавати у кіосках, тому зараз є розмови, що можна продавати. Програму розробили, щоб зупинки не були різними, а були затверджені комісіями і виглядали естетично.
Коли нарешті докладуть бруківку на вулиці Патона, від зупинки до Арсену?
Мабуть, читач має на увазі тротуар, який минулого року спільно з підприємцями виклали кілька метрів. Були неприємні інциденти, коли плитку викрали. Водночас на тротуар заїжджають вантажні машини і нищать ту плитку. Там зробили квітники, щоб машини не заїжджали. Ми однією рукою будуємо, а іншою – нищимо.
Коли наведуть порядок із стихійною торгівлею на вулицях навколо Привокзального ринку?
Стихійна торгівля – одна з найбільших проблем і вона є не тільки біля Привокзального ринку. Це є на вул. Симона Петлюри, Левандівці, на вул. Шевченка. Ми з тим постійно боремося. Нам вдалося ліквідувати стихійні ринки на Городоцькій зі сторони Приміського вокзалу на вул. Чернівецькій. Мали з цього приводу зустрічі з міліцією. Звичайно, час від часу стихійна торгівля з’являється знову. Те саме на вул. Петлюри. Я не можу сказати, що ми повністю ліквідували стихійну торгівлю, але ми домоглися, що на газони не заїжджають машини.
Чи може райадміністрація долучитись до озеленення Городоцької та інших вулиць?
В районі жиркомбінату зрізали дерева і мали висаджувати нові, але там недофінансування. Щоб озеленювати вулиці потрібно проект, а потім виділити на це кошти. Кожного року виділяється мізер, але ця справа робиться. Висаджуються квіти, клумби. Цього року не заплановано висаджування дерев.
Які перспективи будівництва вулиці між Левандівкою та Рясне-1, яка є у генплані, і була б альтернативним маршрутом громадського та особистого транспорту мешканців Рясного в центр?
Ця вулиця в проектах є ще з радянських часів. Колись у планах був тролейбусний маршрут. Щоб таку вулицю робити, то міських коштів недостатньо. Значно перспективнішою є трамвайна колія на Сихів. А там є перспектива забудови, а коли буде будівництво, тоді буде і дорога. Але в найближчі рік-два цього не буде, бо на це потрібно багато грошей.
Чи поставлять в лісопарку «5 парк» біля доріжки, яка веде до депо, смітники?
Думаю, що поставлять. Я найближчим часом виїду туди і подивлюся, яка там ситуація.
Запитують про ваші досягнення в «Залізничнетеплоенерго», і чому вас призначили головою райадміністрації. Чи через родинні зв’язки чи за винагороду?
Родинні зв’язки однозначно є, оскільки ми всі від Адама і Єви. Я жартую, звичайно. Щодо «Залізничнетеплоенерго», то зауважень ніколи не було. В Україні ми постійно займали перші місця. Там зроблено багато робіт, «Залізничнетеплоенерго» надійно працює. Щодо посади голови райадміністрації, то це треба запитувати у міського голови. В нас є брак кадрів. Зараз в райадміністрації є вакансії двох керівників відділів. Крім цього, є вакансії керівників ЛКП. Міський голова запропонував, а у конкурсі ніхто, крім мене, участі не брав. Якщо чоловік, який задав запитання хоче, то він може підійти до міського голови. Я можу уступити йому місце.
Читачка Оксана каже, що на Левандівці потрібен басейн, дитячий центр розвитку, садочки, просторий ринок, супермаркети на території керамічного заводу. Чи хоч щось є у планах?
Можливо, й потрібно, але керамічний завод – це акціонерне товариство, яке намагається відновити свою платоспроможність, тому його перспективи ще невідомі. Коли будуть вирішувати, як використовувати цю територію, то можна там побудувати центр з басейном, але це перспектива, бо це приватна власність. Місто самостійно не збудує. Що там буде може вирішити лише забудовник з власниками керамічного заводу.
Які Ви бачите можливості для того, щоб на Левандівці нарешті з’явився сучасний супермаркет чи торговий центр, басейн, був відновлений кінотеатр, створені нові спортивні майданчики? Як Ви співпрацюєте з управлінням культури ЛМР?
На Левандівці на вул. Широкій, 25 будується торговий центр. Щодо садочків, то на Левандівці функціонує 4 садочки ще з радянських часів. Щоб будувати садочки треба мати місце. На Левандівці є брак місць в садочках. Є перспектива у забудові від вул. Роксоляни і до Білогорщі будувати садочки з більшою кількістю місць більше, ніж там буде потрібно.
У парку є кінотеатр, але він у такому стані, що легше розібрати і побудувати новий. Як показала практика, у Львові функціонує один кінотеатр на Сихові. Решта перепрофілювалися. Думаю, це через те, що є Інтернеті телевізор. Якщо будувати, то треба будувати сучасний кінотеатр 5Д, 7Д, 12Д. Це не є найнагальніша проблема в місті. Якби був інвестор, то мав би звернутися до Львівської міської ради. Кінотеатр в парку не є в найкращому стані, але там можна було б щось таке розвивати. Та для цього потрібен інвестор. Як сьогодні розбирають кінотеатр «Галичина», де приступили до робіт. Там буде офісно-розважальний центр.
Скажіть,будь ласка, чому в такому гарному парку на Левандівці замість кінопалацу та дитячого центру хостел для наркоманів?
Думаю, це образно сказано. Там неможливо відновлювати, я вже казав. Треба, щоб інвестор викупив залишки і щось там зробив.
Чи будуть у Залізничному районі нові ринки, де продаватимуть сільськогосподарську продукцію?
В районі є ринок на Симона Петлюри, Широкій. Звичайно, хотілося б мати більше ринків, але є проблема, де розмістити ринки. Можна розмістити біля «Метро», там є вільні площі, але хто туди поїде купувати? Зручно повинно бути і тим, хто продає, і тим, хто хоче купити. Крім цього, ринок не можна зробити на 20 м. кв. Потрібна площа і сполучення. На сьогодні таких вільних площ немає. Хотілося б ще ринок в районі вул. Патона в мікрорайоні Сріблястий, на вул. Науковій, Ряшівській. Проте у нас продуктові ринки не зовсім продуктові. Свого часу все віддали у приватні руки. На мою думку, такий новий ринок має бути комунальний, щоб місто могло впливати, бо продуктові ринки заполонили продавці біжутерії, одягу, парфумерії, хоча є місця для людей, які продають сільськогосподарську продукцію. Це через те, що продавці такого товару можуть більше заплатити за місце на ринку, ніж жінка, яка привезла продавати сільськогосподарську продукцію. Ринки з продуктових перетворюються на речові, а це неправильно.
На які ЛКП у вашому районі є найбільше скарг? На які найменше?
Є скарги і заяви. Скарги це більш серйозне. Найменше скарг на ЛКП «Сяйво», найбільше – «Левандівка» і обидва розташовані на Левандівці. Але на всі ЛКП є звернення. До 500 звернень на ЛКП в рік. Кожен мікрорайон має свою специфіку. На Привокзальній є шатрові дахи, стара каналізація, туалети загального користування. В нових районах інша специфіка. Звичайно, є багато проблем, але як завжди бракує коштів, тому планується багато, але робимо те, на що є фінансування.
Чи буде в Рясне технопарк і якісь нові заводи?
Рясне відноситься до Шевченківського району. Промислове виробництво,яке там може бути, має бути екологічно чистим.
Чи можливо в Рясне збудувати парк розваг?
Можливо, можна побудувати, бо там є великі площі.
Коли побудують велодоріжки в Рясне і на верхній Городоцькій?
Якщо вул. Городоцька мається на увазі при виїзді з міста, то роботи робили за проектом, і в проекті їх та мне було. Тому я не можу сказати, колиці велодоріжки будуть добудовувати. Іноді, якщо вулиця широка, ми пропонуємо зробити розмітку, щоб велодоріжка була на проїжджій частині.
Зверніть особливу увагу на безпеку мешканців в Залізничному районі, можливо, потрібно посилити наряди патрульно-постової Служби,особливо, увечері.
Згідно зі статистикою, Залізничний район не є найбільш криміногенним. Звичайно, одна з основних запорук комфортного проживання у місті – це безпека. За це відповідає районний відділ, і ми зустрічалися з керівником патрульно-постової служби. Обговорили два питання: безпека і стихійна торгівля. Патрульно-постова служба кожного дня патрулює. Зокрема, по Левандівці вони додатково опрацювали маршрут.
Мешканці запитують, коли буде відремонтовано дорогу біля будинку на вул. Патона, 21?
Я собі записав і подивлюся, що там можна зробити.
Коли відремонтують внутрішньоквартальні дороги і тротуари біля будинків на вул. Патона, 21, Ряшівській, 13 і 15, Любінській, 156?
На Люблінській, 156 частково робиться. На Ряшівській йде будівництво і ми зустрінемося ще з будівельниками, що вони зможуть зробити, а що – ми. Те, що ми запланували цього року – це поворот з Любінської, де ще виконуються роботи. Ще ведемо переговори з будівельниками, щоб вони зробили біля Любінської, 156.
Повний запис відео