Міноборони відмовилося від претензій на приміщення львівської бібліотеки

Міська рада знайшла порозуміння з КЕВ щодо приміщення, в якому 25 років працює бібліотека

Міноборони відмовилося від претензій на приміщення львівської бібліотеки
фото ЛМР
У травні КЕВ оформив право власності на приміщення і назвав використання приміщень бібліотекою «самовільним захопленням нерухомого майна Міноборони»

Медіатека «Мультиплекс», яка працює на вул. Симоненка, 10 у Львові, залишається у цьому приміщенні. Нещодавно КЕВ Львова заявив про право власності на приміщення, в якому вона працювала, і вимагав звільнити його. Однак міська рада знайшла порозуміння з Міноборони, тож бібліотека продовжує працювати.

14 липня заступник міського голови Львова Андрій Москаленко повідомив, що КЕВ вимагає звільнити приміщення, в якій працює бібліотека, адже від травня КЕВ оформив право власності на будівлю.

Міська рада провела перемовини і 21 липня оголосила, що Міноборони знімає будь-які претензії на приміщення бібліотеки і надалі вона продовжує повноцінно працювати.

«Це приміщення у власності Міністерства оборони. Ми дали розуміння, що не підемо на поступки і тут буде медіатека. Агресивних дій від них ми не очікуємо. Тут була бібліотека, і вона тут історично важлива і потрібна. Місто за останні роки біля 100 млн грн вклало у будинки, які ми перебрали від Міністерства оборони. А приміщення, де є соціальні функції, місту вони не передали. Але ми будемо вимагати, щоб тут була збережена бібліотека. З Міноборони у нас був підписаний меморандум. Якщо є підтримка людей, ці приміщення будуть нашими», — запевнив під час зустрічі з місцевими мешканцями мер міста Андрій Садовий.

Нагадаємо, міська бібліотека працює у приміщенні на вул. Симоненка, 10 з 1995 року. У ній обслуговуються учні 15 шкіл та близько 8 тис. читачів. Місто інвестувало у ремонт приміщення та закупівлю обладнання для медіатеки близько 2 млн грн. У 2010 році будівлю, в якій працює бібліотека, передали з державної у комунальну власність, однак право власності на бібліотеку за містом не дозволили оформити через суд. У 2018 році тут облаштували медіатеку «Мультиплекс». 7 травня 2020 року КЕВ при Міноборони зареєстрував право власності на приміщення бібліотеки площею 1 тис. м2, назвавши використання приміщень бібліотекою «самовільним захопленням нерухомого майна міністерства оборони України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук