На Форум видавців завітає «міжгалактичний мандрівник» з Данії

Володимир Балита, 31 липня 20139010
На Форум видавців завітає «міжгалактичний мандрівник» з Данії
фото bookforum.ua
Форум видавців

На ХХ Форум видавців до Львова завітає данський поет і письменник Клаус Анкерсен (Claus Ankersen). Себе він називає міжгалактичним мандрівником, який народився у Данії.

Як повідомили в прес-службі Форуму видавців, Колаус Анкерсен – частий гість різноманітних мистецьких і літературних фестивалів, він побував у 16 країнах світу, обожнює Італію. До України приїжджає не вперше, брав участь у ХVIII Форумі видавців у Львові.

«Я майже всюди відчуваю себе як вдома. Я дійсно люблю людей і задоволений перебуванням на цій планеті. Наразі лишилося стільки місць, в яких я ще не бував! Якби я не жив у Данії, напевно би, оселився у лісі, в якому виріс. А ще мені подобається Індія».

У дитинстві Клаус хотів стати кухарем, водієм, наложником у багатої жінки або кілером.

«Мені подобається робити вигляд, що я вільний мандруючий дух, кочівник», – каже він.

Як письменник Анкерсен дебютував у 2003 році. Наразі є автором 4 збірок малої прози і поезії. Випустив CD-диск із своїми віршами, зняв документальний фільм. Пише данською і англійською, його твори перекладені шведською, українською, індійською.

«Кажуть, поети не мають віку. Тому я часто зазначаю, що народився між 1123 і 1986 рр.».

Діяльність Анкерсена не обмежується літературою. Письменник цікавиться іншими галузями мистецтва – усіма проявами людської культури та духовності. Читає лекції з поетики в університетах і на конференціях, а також часто самостійно організовує семінари та зустрічі.

Цікаво, що в Копенгагені було встановлено 20-ти метрову інсталяцію за мотивами його вірша «Стара ти розбійнице» із роману «Дерево й фонтан».

Додамо, що цього року на Форум видавців до Львова приїде режисер, сценарист і письменник Кшиштоф Зануссі, американо-французька поетеса палестинського походження Наталі Хендл, письменниця з Білорусі Наталка Бабіна, польський журналіст, письменник, засновник та редактор «Газети Виборчої» Адам Міхнік та каталонський поет, драматург, есеїст, перекладач і декламатор Енрік Казасес.

Нагадаємо, ХХ Форум видавців триватиме 10-15 вересня. Почесним гостем літфесту стане Польща. Програма «Польща – почесний гість» на ХХ Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук